Infoagentuur ja raadio Sputnik

Sputnik.Arvamused: küsitlusest ilmnes suur euroskeptikute osakaal EL-s

49
(Uuendatud 17:09 01.12.2016)
Vastavalt Sputnik.Arvamused andmetele, soovib märkimisväärne osa Euroopa riikide elanikkonnast referendumit nende riigi väljumise küsimuses Euroopa Liidust.

TALLINN, 1. detsember — Sputnik. Nii on üle poole Itaalia elanikest (53%) sellise referendumi poolt. Järgnevad Prantsusmaa (47%), Saksamaa (43%), Hispaania (39%) ja Poola (38%). Küsitluse viis läbi uuringufirma Ifop infoagentuuri ja raadio Sputnik tellimusel.

Küsimusele: "Kas te sooviksite, et teie riigis korraldataks referendum EL-st väljaastumise küsimuses nagu tehti Ühendkuningriigis," vastas 62% poolakatest, 61% hispaanlastest, 57% saksalastest, 53% prantslastest ja 47% itaallastest eitavalt. On tähelepanuväärne, et võrreldes 2016. aasta juulikuuga suurenes referendumi pooldajate osakaal Hispaanias 34%-lt 39%-le, Itaalias 46%-lt 53%-le, ja Poolas 33%-lt 38%-le.

Kui paljud eurooplastest sooviksid Euroopa Liidust väljaastumise referendumit?
© RIA Novosti .
Kui paljud eurooplastest sooviksid Euroopa Liidust väljaastumise referendumit?

Küsitluse viis läbi Prantsusmaa vanim avaliku arvamuse uuringufirma Ifop 22. kuni 26. oktoobrini 2016. Küsitleti 5019 üle 18 aasta vanust respondenti Prantsusmaal, Saksamaal, Hispaanias, Itaalias ja Poolas. Valim esindab elanikkonda soo, vanuse ja elukoha asukoha järgi. Maksimaalne viga saadud tulemuste kohta tervikuna on +/- 3,1% 95% usaldusväärsuse juures.

Õiend "Sputnik.Arvamused" projekti kohta: Rahvusvaheline avaliku arvamuse uuringu projekt käivitati jaanuaris 2015. Projekti partneriteks on tuntud avaliku arvamuse uuringufirmad Populus, Ifop ja Forsa. Sputnik.Arvamused projekti raames viiakse Euroopa riikides ja USA-s regulaarselt läbi avaliku arvamuse küsitlusi aktuaalsemates sotsiaalsetes ja poliitilistes küsimustes.

Sputnik (sputniknews.com) on uudisteagentuur ja raadio multimeedia esindustega kümnetes riikides. Sputnik haldab võrgulehti enam kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja kontosid sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood ilmuvad inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

Tutvuge teiste Sputnik.Arvamused uuringutega:

http://sputniknews.com/trend/sputnik_polls_2016/

49
Tagid:
väljaastumine, referendum, küsitlus, EL, Sputnik.Arvamused, EL