Kirurgid, illustratiivne foto

Regionaalhaigla arstid saabuvad Keeniast

58
(Uuendatud 08:08 29.11.2016)
Teisipäeval, kell 12.15 saabuvad viis Regionaalhaigla arsti humanitaarmissioonilt Keeniast.

TALLINN, 29. november — Sputnik. Regionaalhaigla arstid osalesid kahenädalasel humanitaarmissioonil Keenias, kus pöörati põhitähelepanu patsientide kirurgilisele ravile, aga ka kohaliku meditsiinipersonali koolitusele. Teisipäeval, 29. novembril kell 12.15 saabuvad tohtrid Tallinna Lennujaama, teatas Põhja-Eesti Regionaalhaigla pressiteate vahendusel.

Eesti meeskonna juhi dr Jüri Terase sõnul opereeriti Keenias, Meru provintsi pealinna Level 5 haiglas viibitud 2 nädala jooksul ligi 50 erineva haigusseisundiga patsienti eri vanusegruppides — väikelastest kuni vanuriteni. 

„Lisaks tööle operatsioonitoas võtsime aktiivselt osa kohalike kirurgide, õdede ja meditsiinitudengite koolitusest, esinesime loengutega ning korraldasime töötubasid. Püüdsime kohalikku meditsiinipersonali igati julgustada ja toetada," ütles Teras. Tema sõnul üllatas Keenia oma positiivse suhtumise ja hoolimisega inimesest.

„Kui eelnevatel missioonidel Aafrikasse oleme kohati kogenud ka pahatahtlikku hoolimatust, siis Meru haiglas pöörati rõhku meie jaoks elementaarsete tingimuste täitmisele. Loomulikult on ka siin veel palju arenguruumi, kuid esimesed sammud on astutud," lisas Teras.

Kohtumisel Meru provintsi tervishoiuministriga rõhutati Eesti igakülgset abi Meru ja üldisemalt Keenia meditsiinisüsteemi korrastamisele ning planeeriti järgnevaid ühisprojekte. Terase sõnul on Eesti meditsiini tase väga kõrge ja oma kogemusi ning oskusi tuleb teistega jagada.

Tohtrid on sama programmi raames käinud varasematel aastatel Ghanas, Gambias, Mongoolias, Indias ja Etioopias.

Regionaalhaigla missioonil Keeniasse osalesid dr Jüri Teras, dr Kristjan Kalling, dr Jaan Tepp, dr Liisa Vipp ja abiarst Roland Martin Teras. Missioonil osalesid ka kolleegid Tartu Ülikoolist ja Tartu Kiirabist.

Missioon korraldati koostöös humanitaarorganisatsioonidega Eesti Arstid Aitavad Maailma ja Operation Hernia/Hernia International, Välisministeeriumi Arengukoostööprogrammi ja Regionaalhaiglaga.

58
Tagid:
humanitaarmissioon, Tartu Kiirabi, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Tartu Ülikool, Jüri Teras, Keenia, Eesti