Illustratiivne foto

Wisconsini osariigis loetakse presidendivalimiste hääled uuesti üle

18
Wisconsini ametnikud loevad USA presidendivalimistel osariigis antud hääled uuesti üle.

TALLINN, 26. november — Sputnik. Häälte ülelugemiseks esitas ametliku taotluse Jill Stein, kes oli Roheliste Partei kandidaat. Ta on lubanud esitada taotlused häälte lugemiseks ka Michigani ja Pennsylvania osariigis, vahendas ERR.

Valimiste lõpptulemuse muutumiseks, peaks kõigis kolmes osariigis hääletuse tulemused ümber lükkama, kuid analüütikute sõnul on see väga ebatõenäoline. Stein tahab väidetavalt olla kindel, et arvutihäkkerid ei moonutanud tulemusi Donald Trumpi kasuks.

Uudistekanali ABC teatel ütles Stein, et häälte uuesti ülelugemiseks vajalikud summad on koos nii Wisconsini kui Pennsylvania osariigi jaoks ning praegu kogutakse raha selle protseduuri läbiviimiseks Michiganis, vahendas BNS.

Wisconsini valimiskomisjon ütles, et häälte ülelugemine peab olema toimunud 13. detsembriks, sestap tuleb valimisametnikel kiiresti tegutseda.

Steini kampaaniameeskond viitas teatud "anomaaliatele" kolmes niinimetatud kaalukeeleosariigis.

Steini sõnul on ta kogunud häältelugemise rahastamiseks vajalikust seitsmest miljonist dollarist 4,8 miljonit.

Tähtaeg häälte korduslugemise taotluse esitamiseks on Pennsylvanias esmaspäeval ja Michiganis kolmapäeval.

"Need uuesti ülelugemised on osa püüdest heita valgust sellele, kui ebausaldusväärne on USA valimissüsteem," teatas Steini rahakogumise veebikülg.

Demokraatide presidendikandidaat Hillary Clinton kaotas kõigis neis kolmes osariigis Trumpile. Wisconsinis oli häälte vahe 27 000 ja Pennsylvanias 60 000. Mitteametlikel andmetel edestas Trump Clintonit Michiganis ainult 10 074 häälega.

Häälte uuesti ülelugemine ei mõjuta Donald Trumpi valimisvõitu.

18
Tagid:
ülelugemine, hääl, osariik, Jill Stein, Donald Trump, Hillary Clinton, Pennsylvania, Michigan, Wisconsin, USA
Teema:
USA presidendivalimised 2016 (101)