Illustratiivne foto

Sõrumäe traagilise liiklusõnnetuse põhjustas saririkkuja

26
Ida-Virumaal Sõrumäe külje all hukkus laupäeval kahe sõiduauto kokkupõrkes 68-aastane naine, lisaks sai viga neli inimest – õnnetuse põhjustamises on alust kahtlustada politseile juba varem teada saririkkujat.

TALLINN, 26. november — Sputnik. Viru ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Maarja Germanni sõnul on esialgsetel andmetel liiklusõnnetuse põhjustamises alust kahtlustada 37-aastast Audi juhti, keda on varasemalt mitmel korral väärteokorras karistatud liiklusnõuete rikkumise eest. Ühtlasi on meest karistatud ka juhtimisõiguseta sõidu eest, teatas PPA. Sündmuskohal töötavate politseinike sõnul ei vastanud Audi talverehvid nõuetele.

"Panen kõigile sõidukijuhtidele südamele, et sõiduauto rooli istudes tuleb lisaks enda ohutuse tagamisele mõelda ka teiste liikluses osalevate isikute ohutusele ning kohandada enda käitumist liikluses vastavalt ilmastiku — ja teeoludele," ütles Germann. "Liiklusõnnetused on enamasti ootamatud ja mittetahtlikud ning neid on võimalik ennetada olles ise hoolsam."

Illustratiivne foto
© Sputnik / Александр Кряжев

Laupäeval kella 10 paiku juhtus traagiline liiklusõnnetus Jõhvi-Tartu-Valga 24. kilomeetril Sõrumäe lähistel, kus kahe sõiduauto kokkupõrkes hukkus üks ja sai viga neli inimest.

Esialgsetel andmetel keeras Jõhvist Tartu suunas sõitnud Audi külje ette, kaldus tagaosaga vastassuunavööndisse ja põrkas kokku vastutuleva Volkswageniga.

Liiklusõnnetuse tagajärjel hukkus Audis tagaistmel istunud 68-aastane naine. Sündmuskohalt toimetati haiglasse Audi 37-aastane meesjuht ja kaasreisija ning Volkswageni juht ja kaks kaasreisijat. Kolme inimese seisund on raske.

Ida prefektuuri operatiivjuht Andres Jaggo kutsus juhte üles hoolivusele ja ettevaatlikkusele. "Liikluses ei piisa vaid teadmisest, et sõidukil on talverehvid all, nende muster peab ka nõuetele vastama. Lisaks tuleb igal sõidul valida teeoludele vastav sõidukiirus ning puhastada sõiduvahendid lumest ja jääst. See tagab turvalisema teekonna meile kõigile," ütles Jaggo.

26
Tagid:
saririkkuja, vagastus, avarii, surm, liiklus, PPA, Andres Jaggo, Maarja Germann, Sõrumäe, Ida-Virumaa
Samal teemal
Lääne-Virumaal hukkus liiklusõnnetuses kolm inimest
Eesti teeservades toimub suverehvidega sõidu harrastajate kokkutulek