Eesti Vabariigi peaminister Jüri Ratas

Ratas: välismeediale valitsusest räägitu on kahjustanud riigi positsioone

21
(Uuendatud 17:03 25.11.2016)
Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles Vikerraadio saates "Stuudios on peaminister", et välismeediasse jõudnud jutud Eestis võimule saanud Kremli-meelsest valitsusest on kahjustanud riigi positsioone nii siseriiklikult kui ka välispoliitiliselt.

TALLINN, 25. november — Sputnik. Saatejuht Mirko Ojakivi viitas, et välismeedias on ilmunud mitmeid artikleid, kus kord räägitakse sellest, et võimule pääsesid Lääne-vastased, kord Kremli-meelsed ning et lõppeval nädalal tituleeris siis veel väliminisrti ametis olnud Jürgen Ligi uut valitsust riigi kukutajateks.

Ratase sõnul on ametisse astunud täiesti tavaline Eesti vabariigi valitsus, teatas ERR.

"Mulle ei ole teada, et seda oleks teinud üks või teine poliitik, aga anda signaale välismaailmale, et Eestis saab võimule ühe või teistsugune valitsus, see kindlasti on kahjustanud Eesti riigi positsioone nii siseriiklikult aga ka loomulikult välispoliitiliselt," kommenteeris Ratas.

Samuti valitsusse kuuluvad IRL-i esimees Margus Tsahkna ja sotsiaaldemokraat Andres Anvelt tunnistasid neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et olukord, kus välismeedia käsitles valitsuse vahetamist kui läänemeelse valitsuse kukkumist, tekitas paratamatult Eestile mainekahju.

"Sellise jutu levitamine on alatu ja väiklane, see on isiklikust kibestumisest kantud pahameel, mis heidab varju kogu riigile," ütles Ratas laupäeval. "Ma väga loodan, et Eesti riigi rahvusvahelist mainet kahjustavad väited ei jõudnud välismeediasse kohalike poliitikute kaudu. See oleks ülim lugupidamatus ja hoolimatus oma riigi ja rahva suhtes."

21
Tagid:
artikkel, kahjustama, välismeedia, vale, valitsusliit, Jüri Ratas, Eesti