Maaeluminister Martin Repinski

Ratas tahab Repinskilt süüdistuste ümber lükkamist

54
Värske maaeluminister Martin Repinski peab tõestama, et kolmapäeval ajalehes Eesti Ekspress tema kohta väidetu ei vasta tõele, ütles peaminister Jüri Ratas kolmapäeval pärast ametisse astumist.

TALLINN, 23. november — Sputnik. "Ta peab avalikkust ja Eesti ühiskonda veenma ja näitama, et need asjad ei ole korrast ära nagu on väidetud," ütles Ratas kolmapäeval riigikogus ajakirjanikele, vahendas BNS.

"Loomulikult ma pean vajalikuks neid [väiteid] üle kontrollida. Ma olen põgusalt täna hommikul Martin Repinskiga nendel teemadel rääkinud ja andnud väga selge oma seisukoha, et sellised väited, kui need on alusetud, tuleb ümber lükata ja näidata, et see nii ei ole. See ei saa nii edasi kesta. Loomulikult on see hetkel probleem," ütles Ratas ajakirjanikele.

Eesti Ekspressi väitel on Repinski ettevõttele kuuluva Konju mahetalu müüdav kitsejuust imporditud ning pole mahetoode, ka on tal maksevõlgu ning ta on jätnud maksmata palgad. Repinski sõnul on tegu laimuga ja ta on lubanud lehe kohtusse kaevata.

Martin Repinski sõnul sisaldab kolmapäevase Eesti Ekspressi artikkel temale kuuluva Konju talu tegevuse kohta valeväiteid, mis on kahjustanud talu mainet, samas ei ütle Repinski, kas ta kavatseb alustada väljaande vastu kohtuteed.

Repinski kinnitusel järgitakse Konju talus väga rangelt kõiki tervisekaitse nõudeid, mis on seotud toiduainete tootmisega. "Eesti Vabariigis ei lubataks kindlasti pikalt tegutseda toiduainetootjal, kes ei järgi toiduainete tootmisega seotud tervisekaitse nõudeid. Selle kohta on meil ka kõik vastavad load, mis on välja antud pädevate ning meie tegevust kontrollinud riigiasutuste poolt," rõhutas Repinski.

Tema sõnul on kõik Konju talu kaubamärgi all poodides turustatavad tooted valmistatud Eesti kitsepiimast, mis tuleb Konju talu kitsedelt. "Oleme Hollandi kitsejuustu kasutanud vaid suuremahuliste ühekordsete tellimuste täitmiseks ja seda loomulikult kliendi teadmisel. Me ei ole kunagi müünud Eesti talutoodete pähe võõramaise päritoluga juustu. Sellised väited on puhas laim," ütles Repinski.

Mis puudutab väiteid palkade maksmata jätmise kohta, siis Repinski juhib tähelepanu, et artiklis tuginetakse inimese väidetele, kes põhjustas ettevõttele suure kahju, kellele sellele vaatamata maksti välja kõik töötasud.

"Artiklis oma nimega esinenud töötajaga oli meil vaidlus, mis jõudis ka töövaidluskomisjoni. Seal omakorda saime õiguse meie. Suure üleriigilise väljaande toimetuses peaks sellisel juhul tekkima teatud umbusk, kas selliste asjaolude korral inimene ikka räägib oma endise tööandja kohta tõtt või on tõenäoline, et ta soovib kättemaksuks oma endise tööandja mainet kahjustada," lisas Repinski.

Ta ei eita, et Konju talul on olnud ja on ka hetkel mõningaid maksmata arveid, millest osade üle on vaidlusi.

"Oleme üle elanud märksa keerulisemaid aegu kui praegune. Kõik nõuded saavad tasutud. Need, mille üle on vaidlus, vaieldakse lõpuni ja kui peame maksma, siis maksame. Näidake mulle maaettevõtjat, kellel ei oleks keeruline. Sellepärast ma riigikogu valimistel osalesingi, et parandada maal elavate ja ettevõtlusega tegelevate inimeste olukorda," ütles Repinski.

Martin Repinski kutsub Eesti Ekspressi ja Delfit olema objektiine, mitte avaldama valeväiteid, suhtuma allikatesse kriitiliselt ning andma võrdselt sõna kõigile osapooltele.

"Konju talu mainet kahjustavate artiklitega ei tehta liiga ainult minule. Sellega pannakse tegelikult löögi alla väga paljude inimeste aastatepikkune töö, seatakse ohtu talu tulevik ja töötajate töökohad. Üks väike maaettevõte ei ole seda ära teeninud, et teda suures poliitikas juhtivas nädalalehes julmalt ja jõhkralt peeneks riivitakse," ütles Repinski.

54
Tagid:
vale, import, tootja, kitsejuust, mahetoode, palgad, Konju talu, Eesti Ekspress, Martin Repinski, Eesti
Teema:
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)