Autojuht, illustratiivne foto

Riigikogu muutis puhumisreidide läbiviimise ladusamaks

10
(Uuendatud 14:45 22.11.2016)
Riigikogu kiitis teisipäevasel istungil 87 poolthäälega heaks korrakaitseseaduse muutmise seaduse, mis lihtsustab puhumisreididel sõidukijuhtidele nende õiguste tutvustamist ja tagab seeläbi liikluse parema sujuvuse.

TALLINN, 22. november — Sputnik. Õiguskomisjoni algatatud korrakaitseseaduse muutmise seaduse eesmärk on luua "kõik puhuvad" operatsioonidel senisest vähem koormav selgitamiskohustus, millega takistatakse senisest vähem inimeste liikumisvabadust, vähendatakse korrakaitseametnike koormust ning tagatakse teeliikluse parem sujuvus, teatas riigikogu pressiesindaja BNS-ile.

Seaduse kohaselt tuli seni korrakaitseorganil sõidukijuhi alkoholijoobe tuvastamiseks korraldatud "kõik puhuvad" operatsiooni läbiviimisel alati ja täies mahus igale kinnipeetud sõidukijuhile tema õigusi tutvustada, isegi kui joobekahtlus puudus. Korrakaitseseadust täiendati nii, et sõidukijuhile selgitatakse tema õigusi, kui ta selleks soovi avaldab.

Seadust ajendas muutma õiguskantsler Ülle Madise, kes oma märgukirjas pööras tähelepanu, et puhumisreidil igale inimesele eraldi tema õiguste tutvustamine võib tekitada viivitusi ja kahjustada korrakaitseoperatsiooni efektiivsust.

Seadus jõustub kümnendal päeval pärast Riigi Teatajas avaldamist.

10
Tagid:
õigus, puhumisreidid, muudatus, liiklus, "kõik puhuvad", Riigikogu, Eesti