Keskerakonna fraktsioon valis uueks esimeheks Tarmo Tamme

Keskerakonna fraktsioon valis uueks esimeheks Tarmo Tamme

31
(Uuendatud 12:39 22.11.2016)
Riigikogu Keskerakonna fraktsioon valis teisipäeval uueks esimeheks Tarmo Tamme ja aseesimeesteks Erki Savisaare ja Valeri Korbi.

TALLINN, 22. november — Sputnik. Keskerakonna fraktsioonis on 27 liiget, salajastel valimistel osales neist 26 ning Tamm kogus 19 poolt- ja seitse vastuhäält, ütles BNS-ile fraktsiooni pressiesindaja. Aseesimeesteks valitud Savisaart toetas 24 ning ka varasemalt aseesimehe positsiooni täitnud pikaajalist riigikogulast Korbi 18 fraktsiooni liiget. 

"Fraktsiooni esimehe positsioon on ääretult suur vastutus ning võtan seda väga tõsiselt. Keskerakond on peaministri erakond ning me peame sellena käituma ka parlamendis. Olen kindel, et Keskerakond suudab jätkata ühtsena ning ühise eesmärgi nimel pingutades," sõnas Tamm.

Senised fraktsiooni juhatuse liikmed Kadri Simson ja Mailis Reps asuvad kolmapäevast uue valitsuse ministriteks. 

Uue valitsuse peaministrikandidaat on Keskerakonna esimees Jüri Ratas. Keskerakonnast saab majandusministriks Kadri Simson, haridusministriks Mailis Reps, maaeluministriks Martin Repinski ja riigihaldusministriks Mihhail Korb.

SDE-st jätkavad oma senisel kohal tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ja kultuuriminister Indrek Saar, välisministriks on esitatud Sven Mikser, siseministriks Andres Anvelt ning ettevõtlus- ja majandusarengu ministriks Urve Palo.

IRL-i esimees ja lahkuva valitsuse sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna asub uues valitsuses kaitseministriks ning tema senise ministrikoha saab IRL-i aseesimees Kaia Iva. Keskkonnaministrina jätkab Marko Pomerants, justiitsministrina Urmas Reinsalu ja rahandusministrina Sven Sester.

Ratas sai pühapäeval Tallinnas Kadriorus president Kersti Kaljulaiult ülesande valitsuse moodustamiseks. Kaljulaid ütles, et vastavalt põhiseadusele peab president pärast peaministrile umbusalduse avaldamist 14 päeva jooksul tegema ettepaneku uue valitsuse moodustamiseks.

31
Tagid:
koalitsioon, esimees, Keskerakond, Tarmo Toom, Eesti
Teema:
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)