Standard AS-i juhatuse esimees ja Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu endine esimees Enn Veskimägi

Venemaa välisminister andis Enn Veskimägile üle Sõpruse ordeni

33
(Uuendatud 12:04 22.11.2016)
Venemaa välisminister Sergei Lavrov andis Standardi juhatuse esimehele ja Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu endisele esimehele Enn Veskimägile üle Vene Föderatsiooni Sõpruse ordeni.

TALLINN, 22. november — Sputnik. Veskimägi pälvis teenetemärgi äri-, majandus- ja humanitaarkoostöö arendamise eest. Üleandmise juures viibis ka Eesti suursaadik Moskvas Arti Hilpus, teatas Standard AS pressiteate vahendusel.

„Aastaid tööandjate keskliidu esimehena tegutsedes sõlmisime lepingu Venemaa Töösturite ja Ettevõtjate Liiduga (RSPP) ja selle juhi Aleksandr Šohhiniga. Selle koostöö käigus oli üks olulisematest prioriteetidest piirilepingu sõlmimine Eesti ja Venemaa vahel, mille taaskäivitamine 2012. aastal oli kahe organisatsiooni koostöö tulemus. Sellega omakorda olid seotud topeltmaksustamise ja investeeringute kaitse lepingute ratifitseerimised, mis on ettevõtjate huvides mõlemal poolel," põhjendas Enn Veskimägi tagamaid, mille eest ta ordeni pälvis.

„Suhteid Venemaaga tuleb hoida normaalsetena, ettevõtjatena ei saa me sõltuda ainult poliitilisest kuvandist," märkis Veskimägi.

Eestlastest on Sõpruse ordeni pälvinud veel: Arnold Rüütel, Eri Klas, Ita Ever, Anu Kaal, Kalev Timberg ja Anne Veski.

33
Tagid:
Vene Föderatsiooni Sõpruse orden, Eesti Tööandjate Keskliit, Enn Veskimägi, Sergei Lavrov, Eesti, Venemaa