New York enne presidendivalimisi

Küsitlus: Ameerika meedia kajastas presidendivalimisi erapoolikult

27
(Uuendatud 14:09 18.11.2016)
Valimi maksimaalne viga andmete suhtes üle riigi tervikuna moodustab +/- 3,1% usaldustõenäosuse 95% juures.

TALLINN, 17 november — Sputnik. Vastavalt Sputnik.Arvamused küsitluse andmetele leiab valdav enamus ameeriklastest (80%), et meedia oli USA presidendivalimiste kajastamisel erapoolik ühe kandidaadi suhtes. Seejuures vastas üle poole ameeriklastest (59%), et ebaobjektiivsed olid ka nii kohalikud, kui ka üleriigilised meediaväljaanded. Küsitluse viis USA-s läbi avaliku arvamuse uurimisfirma TNS UK infoagantuuri ja raadio Sputnik tellimusel.

Vastavalt küsitluse andmetele leiavad 16% ameeriklastest, et rahvuslik meedia eelistas üht kandidaati ja kohalikud meediaväljaanded tegid seda objektiivselt. Seevastu 5% küsitletutest leiab vastupidi, et vaid et kohalik meedia oli objektiivne, üleriigiline aga mitte. Nende osakaal, kes leidis, et Ameerika meedia edastas tasakaalustatud teavet kandidaatide kohta, oli kõigest 20%.

Kas meedia toetas USA presidendivalimistel üht kandidaati?
Kas meedia toetas USA presidendivalimistel üht kandidaati?

Küsitluse viis USA-s läbi avaliku arvamuse uurimisfirma TNS UK infoagantuuri ja raadio Sputnik tellimusel 3. kuni 7. novembrini 2016. aastal USA-s. Küsimusele "kui vaadata USA presidendikampaaniat, kas meedia oli teie arvates erapoolik ühe kandidaadi suhtes" vastas 1012 respondenti vanuses 18 kuni 64 aastat. Valimi maksimaalne viga andmete suhtes üle riigi tervikuna moodustab +/- 3,1% usaldustõenäosuse 95% juures.

Õiend Sputnik.Arvamused projekti kohta
Rahvusvaheline avaliku arvamuse uuringu projekt käivitati jaanuaris 2015. Projekti partneriteks on tuntud avaliku arvamuse uuringufirmad Populus, Ifop ja Forsa. Sputnik.Arvamused projekti raames viiakse Euroopa riikides ja USA-s regulaarselt läbi avaliku arvamuse küsitlusi aktuaalsemates sotsiaalsetes ja poliitilistes küsimustes.

Sputnik (sputniknews.com) on uudisteagentuur ja raadio multimeedia esindustega kümnetes riikides. Sputnik haldab võrgulehti enam kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja kontosid sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood ilmuvad inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

Tutvuge teiste Sputnik.Arvamused uuringutega:
http://sputniknews.com/trend/sputnik_polls_2016/

27
Tagid:
presidendivalimised, Sputnik Eesti, Sputnik.Arvamused, USA