Tööandjate Keskliit pole sotsiaalmaksu langetamise peatamisega nõus

Tööandjad pole sotsiaalmaksu langetamise peatamisega nõus

32
(Uuendatud 18:26 15.11.2016)
Eesti Tööandjate Keskliit ei ole nõus seadusemuudatusega, mille kohaselt jääks ära sotsiaalmaksu langetamine 1. jaanuarist 2017 ja 1. jaanuarist 2018.

TALLINN, 15. november — Sputnik. "Muudatus rikub põhimõtet, et ettevõtjale ebasoodsa maksumuudatuse vastuvõtmise ja jõustamise vahele peab jääma vähemalt kuus kuud," kirjutas liit riigikogu rahanduskomisjonile. "Ettevõtjad ja riik on seadusemuudatusega juba pikalt ette arvestanud ning oma finantsarvestuse vastavalt korraldanud. Seega oleks sellest viimasel hetkel loobumine vastutustundetu."

Tööjõumaksude koormuse vähendamine on liidu sõnul nende üks põhilisi eesmärke. "Sotsiaalmaksu üldisest väiksemahulisest langetamisest võiks loobuda, kui ettevõtjale jäetaks kohanemiseks piisavalt aega ja selle asemel võetaks kasutusele majandust oluliselt paremini edasiviivad meetmed, nagu sotsiaalmaksulagi kolmekordse keskmise palga tasemel ja sotsiaalmaksumiinimumi vähendamine poole võrra," kirjutab liit. 

Riigikogu rahanduskomisjon menetleb Keskerakonna fraktsiooni algatatud sotsiaalmaksuseaduse, tulumaksuseaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu, millega muuhulgas soovitakse tunnistada kehtetuks mullu jõustunud sotsiaalmaksuseaduse muudatused, millega langetatakse sotsiaalmaksu määra 33 protsendilt 32,5 protsendile alates 1. jaanuarist 2017. ja 32 protsendile alates 1. jaanuarist 2018.

Maksukorralduse seaduses seisab: "Maksuseaduse, samuti selle muudatuse vastuvõtmise ja jõustumise vahele peab üldjuhul jääma vähemalt kuus kuud. Sätet ei kohaldata maksukohustuslast soodustava mõjuga maksuseaduse ja selle muudatuse korral."

32
Tagid:
rikkumine, muudatus, sotsiaalmaksu langetamine, Eesti Tööandjate Keskliit, Keskerakond, Eesti
Teema:
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)