Belgia pealinn Brüssel

Brüsselis puhkes Putini ja Trumpi vahelisest telefonivestlusest paanika

102
(Uuendatud 15:11 15.11.2016)
Vladimir Putini ja Donald Trumpi esimene telefonivestlus, mis toimus tõenäoliselt "soojas ja lepitavas" õhkkonnas vaid suurendab EL liidrite hirme, et USA uus valitsus surub Euroopa Liidu tahaplaanile, kirjutab Briti ajaleht Daily Express.

TALLINN, 15. november — Sputnik. Venemaa presidendi Vladimir Putini ja USA vastvalitud presidendi Donald Trumpi telefonivestluses, mis toimus esmaspäeval, lubas viimane teha rahvusvaheliste probleemide lahendamisel senisest palju tihedamat koostööd Kremli juhiga, mis võib tähendada Venemaa ja Ameerika Ühendriikide "suhete olulist soojenemist", kirjutab Daily Express.

"Öösel viidi Vladimir Putin rahvusvahelisest isolatsioonist välja, kuna uus Ameerika president Donald Trump tõotas võtta kahe konkureeriva superriigi uue ajastu "konstruktiivse kostöö" oma kontrolli alla," öeldakse artiklis.

Venemaa president Vladimir Putin
© Sputnik / Сергей Гунеев

Terve nädala on EL liidrid "pimesi" kritiseerinud vastvalitud USA presidenti meeleheitlikus katses tema uue administratsiooni silmis olulisena välja paista, kirjutab ajaleht. Kuid telefonikõne, mis kõige järgi otsustades oli "soe ja lepitav", vaid suurendab EL juhtkonna hirmu, et uus Ameerika valitus surub Brüsseli tahaplaanile. 

Väljaanne märgib samuti, et Putin õnnitles Trumpi valimisvõidu puhul ja väljendas lootust, et Venemaa-Ameerika suhted saavad Trumpi valitsemise ajal olema tunduvalt paremal järjel, kui Barack Obama ajal. Putin ütles Trumpile, et peab temast lugu ja loodab edukale poliitilisele partnerlusele edaspidi, samuti koostööle võitluses ekstremismi ja terrorismiga, kirjutab tabloid.

"Venemaa ja Ameerika tihe läbikäimine võib Euroopa Liidule probleeme tekitada," lõpetab väljaanne, "Kui Trump tunnustab ametlikult Krimmi, siis rikub see USA ja EL suhteid veelgi."

Ajalahet märgib, et paljud tähtsad ninad Brüsselis olid avameelsed oma Trumpi kriitikas. Nii teatas Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker, et magnaadi valimine "ohustab globaalset julgeolekut". "Tundub, et Putin ja Trump on sarnastel seisukohtadel Islamiriigi osas ja lubadustes koostööks võitluses terrorismiga, mis võib tõendada, et USA ja Venemaa ühendavad Süürias oma jõud võitluseks Islamiriigi vastu ", kirjutab ajaleht.

102
Tagid:
paanika, telefonikõne, oht, NATO, Donald Trump, Vladimir Putin, Brüssel, USA, Venemaa
Teema:
USA presidendivalimised 2016 (101)