Läti president Raimonds Vējonis

Presidendid Kaljulaid ja Vējonis kohtuvad Kadriorus

29
Teisipäeval kell 16:30 kohtuvad presidendi kantseleis riigipea Kersti Kaljulaid ja Läti president Raimonds Vējonis.

TALLINN, 15. november — Sputnik. President Vējonis kohtub Eesti riigipea Kersti Kaljulaidiga ning osaleb Kohilas Läti ettevõtte Latvijas Finierise kontserni kuuluva OÜ Kohila Vineer uuendatud kasevineeritehase avamisel, öeldi Läti saatkonnast esmaspäeval BNS-ile.

Õhtul osaleb president Vējonis Eesti elavatele lätlastele korraldataval vastuvõtul, millega tähistatakse Läti vabariigi väljakuulutamise aastapäeva. Läti kuulutas end iseseisvaks 18. novembril 1918.

Oktoobrikuus president Kersti Kaljulaid viibis Lätis tutvumisvisiidil. Ta kohtus Riias Läti presidendi Raimonds Vējonise ja parlamendi spiikri Ināra Mūrniecega, et arutada Eesti-Läti majandus- ja kultuurialast koostööd, sealhulgas Rail Balticu projekti hetkeseisu ning Eesti ja Läti riikide sajanda sünnipäeva tähistamist.

"Mul on hea meel tõdeda, et meil on Lätiga sarnane arusaam Balti riikide koostööst, seda nii julgeolekut, energiasõltumatust kui ka transpordiühendust puudutavate algatuste osas. Pikaajaliste eesmärkide elluviimise aluseks on heanaaberlikud suhted. Eestil ja Lätil on ühine nägemus regiooni tulevikust," sõnas Kaljulaid Riias.

Kaljulaid rõhutas tiheda koostöö vajadust nii kahe riigi riigipeade, valitsuse, parlamendi kui ka erinevate ametkondade tasandil. ""Läti on üks meie lähimaid liitlasi," sõnas ta.

Läti president lahkub Eestist teisipäeva õhtul.

29
Tagid:
visiit, Raimonds Vējonis, Kersti Kaljulaid, Läti, Eesti