Tallinna lauluväljak

Lauluväljaku uue arendusplaaniga soovitakse väljakut suurendada

16
Lauluväljaku arendamise raames loodetakse suurendada lauluväljaku territooriumi, selgus esmaspäeval riigikogu kultuurikomisjonis toimunud arutelust.

TALLINN, 14. november — Sputnik. „Laulupidu ei mahu enam lauluväljakule ära, kui me ei laienda lauluväljaku territooriumi. Loodame, et läbirääkimised ümbruses olevate maaomanikega õnnestuvad ja otsused saavad kiiresti tehtud, et arhitektuurikonkurss võiks alata," ütles kultuurikomisjoni esimees Laine Randjärv pressiteate vahendusel, vahendas BNS.

Randjärve hinnangul on lauluväljaku arendusplaanid väga vajalikud, ta avaldas lootust, et 2019. aasta laulupeol saaks tutvuda ümberehituse plaanidega ning pärast seda võiks alustada ehitust.

Kohtumisel osalenud Eesti Arhitektide Liidu liikme Kalle Komissarovi hinnangul tuleks suurendada lauluväljaku ala kaitsekorda. Istungil pakuti välja, et lauluväljaku ala võiks kuulutada näiteks rahvuspargiks. Komissarovi sõnul toimub detsembris kohtumine Tallinna linnavalitsusega, et arutada lauluväljaku territooriumi laiendamise võimalusi.

Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse, Eesti Arhitektide Liidu ja Tallinna linnavalitsuse koostöös on kavas esimesel võimalusel välja kuulutada lauluväljaku ala planeerimise arhitektuurikonkurss.

Istungil osalenud Eesti Kooriühingu esimehe Raul Talmari sõnul esitasid loomeliidud Tallinna linnavalitsusele pöördumise lauluväljaku detailplaneeringu menetluse peatamiseks, kuna see ei arvestanud piisavalt laulupidude vajadusega.

Talmar selgitas, et hetkel on kehtiv detailplaneering peatatud ning uue detailplaneeringu lähtealused kirjeldavad laulupidude vajadusi. Lahendust vajavate murekohtadena nimetas ta lauluväljaku ümber toimuvat kinnisvaraarendust, läbirääkimisi maaomanikega lauluväljaku territooriumi laiendamiseks, parkimis- ja liikumisprobleeme ning 100 tamme pargi halba olukorda.

Kultuurikomisjoni arutelul lauluväljaku arendamise teemal tegi kultuurikomisjoni liige Imre Sooäär ettepaneku, et lauluväljak võiks mõtteliselt avaneda merele ning mere äärde võiks ehitada kai paatide randumiseks. Samuti arutati võimalust laiendada lauluväljaku külgi ja mäenõlva, et vaadatavus paraneks ning ruumi tuleks juurde.

Riigikogu kultuurikomisjon tutvus oma esmaspäevasel istungil Tallinna lauluväljaku uue detailplaneeringu lähteülesande tegevuskavaga ning toetas lauluväljaku arendusplaani, teatas riigikogu pressiteenistus.

16
Tagid:
arendusplaan, lauluväljak, Eesti Arhitektide Liit, Riigikogu kultuurikomisjon, Laine Randjärv, Tallinn