Vene asevälisminister Sergei Rjabkov

Rjabkov: NATO heidutus- ja dialoogipoliitika pärineb 1960. aastatest

23
Vene asevälisminister Sergei Rjabkov nimetas halvaks déjà-vu'ks NATO Venemaa heidutamise ja temaga dialoogi pidamise kontseptsiooni.

TALLINN, 11. november — Sputnik. "See kontseptsioon ei ole sugugi uus leiutis. See on olemuselt sama, mis veel 1967. aastal oli kirjas Belgia välisministri Pierre Armeli ettekandes ja sellest kaugemale meie NATO ametivendade vaim ei pürgi," vahendas BNS Rjabkovi sõnu.

"See tähendab, kasutades prantsuse, nüüd juba rahvusvahelist, või ütlen nõnda, prantsuse-inglise väljendit, see on iga kord halb déjà-vu," märkis asevälisminister.

"Enamgi veel, mingil põhjusel tõlgitakse meil kogu see NATO mõtteke poliitiliselt korrektselt vene keelde. Sellepärast, et olemuselt on see deterrence ja engagement. Deterrence — see on märksa karmim väljend kui heidutus, see on olemuselt kohutamine. Aga engagement ei ole dialoog, see on sidumine."

"See lihtsalt ei ole väärikas. Selliseid asju kuuldavale tuues ja nendega uhkustades võtavad inimesed end aluspesuni lahti. Ja pärast nad ütlevad, et tahavad rajada meiega mingeid usaldusel rajanevaid suhteid. See on NATO tsirkus," rõhutas ta.

Küsimusele, kas järgmine USA president Donald Trump on pannud paika oma seisukohad NATO nn Venemaa heidutamise poliitika ja selle piiridel sõjalise kohaloleku suurendamise kohta, vastas Rjabkov: "Me ei ole näinud valimiskampaania selles järgus lahtikirjutatud ja ka mitte lahtikirjutamata seisukohti, kuidas Trump või tema inimesed seda Walesi tippkohtumisel sõnastatud ja Varssavi tippkohtumisel dokumentides kinnistatud NATO heidutus- ja dialoogipoliitikat hindavad ja kas sellesse kavandatakse mingeid muutusi."

Ta lisas, et seetõttu tuleb analüüsida kogu olukorda siis, kui saab selgeks, kes moodustavad vastvalitud presidendi meeskonna, kuidas kulgeb tähtsaimatele ametikohtadele inimeste määramine jne. "Selleks kulub teatav aeg," lausus Rjabkov.

Ta vahendas ka, et Moskva ei ole teadlik USA väidetavatest plaanidest kõrvaldada äärmusrühmituse Al-Nusra Rinne (Fateh al-Shami Rinne) liidrid, ent tervitaks seda, kui see peaks kinnitust leidma.

"Kui see otsus on tõepoolest tulemas, saame seda ainult tervitada," ütles Rjabkov reedel ajakirjanikele.

23
Tagid:
deterrence, engagement, dialoogipoliitika, NATO, Sergei Rjabkov, Venemaa