USA tulevane riigipea Donald Trump

Trump nimetas USA-s jätkuvaid proteste ebaõiglasteks

17
(Uuendatud 11:12 11.11.2016)
Donald Trump sarjas neljapäeva hilisõhtul USA-s jätkuvaid proteste tema presidendiks valimise vastu, süüdistades nende õhutamises meediat ja nimetades neid ebaõiglasteks.

TALLINN, 11. november — Sputnik. "Meil olid just väga avatud ja edukad presidendivalimised. Nüüd avaldavad meelt professionaalsed protestijad, keda õhutab tagant meedia. Väga ebaõiglane," säutsus Trump Twitteris.

Mitmel pool Ühendriikides jätkusid neljapäeval protestid vabariiklase valimisvõidu vastu. USA idarannikul Baltimore'is avaldas loosungite "Mitte minu president!" ja "Ma ei valinud presidendiks vihkamist" meelt umbes 300 inimest, vahendas BNS.

Meeleavaldusi korraldati ka Chicagos, Denveris, Dallases ja mujal. San Franciscos marssis Trumpi valimisvõidu vastu umbes 1000 inimest.

"Me avaldame meelt, sest me tahame seista oma õiguse eest ja me väärime kuulda võtmist," ütles meeleavaldaja Pamela Campos (18) ajalehele San Francisco Chronicle. "Donald Trump on lihtsalt rassist. Ta ründab kõiki immigrante ja moslemeid. Nägin oma klassikaaslasi eile nutmas."

Los Angeleses asuva California ülikooli (UCLA) linnakus avaldas vabariiklase vastu meelt mitusada tudengit, kandes plakateid, millel seisis "Heitke Trump kõrvale" ja "Armastus alistab vihkamise".

"Ma ei suuda uskuda, et meie ametisse valitud president on rassist, ksenofoob ja naistevihkaja," ütles Daisy Rivera (24). New Yorgis Manhattanil kogunes Washingtoni väljaku parki umbes 200 Trumpi-vastast meeleavaldajat.

17
Tagid:
protest, presidendivalimised, Donald Trump, USA