Keskerakonna uus esimees Jüri Ratas

Keskerakond valis erakonna uueks esimeheks Jüri Ratase

106
(Uuendatud 19:20 05.11.2016)
Keskerakonna kongress valis laupäeval Paides erakonna uueks esimeheks Jüri Ratase.

TALLINN, 5. november — Sputnik. Ratas kogus 654 delegaadi hääle, tema vastaskandidaat Yana Toom sai 348 häält. Kehtetuid sedeleid oli üheksa. Kokku oli sedeleid hääletuskastis 1011, välja jagati neid 1016.

Paide kesklinnas asuvas E-Piima spordihallis toimus laupäeval Keskerakonna XVI, erakorraline kongress, kus 1085 delegaati valisid parteile uue juhi. Lisaks erakonna esimehele valiti kongressil uued liikmed ka juhatusse.

Keskerakonna esimeуы Edgar Savisaar
© Sputnik / Вадим Анцупов

Juhatusse osutusid valituks Mailis Reps, Kadri Simson, Enn Eesmaa, Jaak Aab, Taavi Aas, Aadu Must, Mihhail Kõlvart, Yana Toom, Anneli Ott, Raimond Kaljulaid, Olga Ivanova, Mihhail Korb, Siret Kotka ja Jaanus Karilaid. 14-kohalisse juhatusse kandideeris 32 kandidaati.

Päevakorras oli ka põhikirja muudatuste vastuvõtmine, ülevaated erakonna volikogu ja aukohtu tegevusest, poliitilise avalduse vastuvõtmine ning ülevaate saamine nii riigikogu Keskerakonna fraktsiooni kui ka Euroopa Parlamendi tegevusest.

Esimehe kohale registreeriti esialgu kuus kandidaati: Edgar Savisaar, Jüri Ratas, Yana Toom, Peeter Ernits, Heimar Lenk, ja Marika Tuus-Laul. Erakonna kauaaegne juht Edgar Savisaar teatas reedel siiski oma kandidatuurist loobumisest, kirjutas Sputnik varem.

106
Tagid:
esimees, kongress, Keskerakond, Jüri Ratas, Paide
Samal teemal
Keskerakond: Rõivase suutmatu valitsus tuleb välja vahetada
Ratas ei kavatse erakonna poliitilist kurssi muuta
Toom: Eestit juhivad vastutustundetud noored mehed
Keskerakonna 1085 delegaati valivad parteile uue juhi