Tallinna sadam

Tallinna sadamaterminal evakueeriti imeliku lõhna tõttu

25
(Uuendatud 14:23 04.11.2016)
Tallinna Vanasadama D-terminalist evakueeriti neljapäeva õhtul imeliku lõhna tõttu inimesed, teatas päästeamet Twitteri vahendusel. Mõõtmine erinevate mõõteriistadega midagi ohtlikku ei tuvastanud.

TALLINN, 4. november — Sputnik. Lõhnast terminalis teavitati häirekeskust kell 21.16. "Esialgu ei suutnud päästetöötajad tuvastada, millega täpsemalt tegemist. Kohale kutsuti keemiavõimekusega meeskonnad ja erikeemiatalitus," ütles Päästeameti valvepressiesindaja BNS-ile.

Keemia- ja kiirgusohu spetsialistid mõõtsid neljapäeva õhtul kaks korda terminali üle ja midagi ohtlikku sealt ei leidnud. Sadamatöötajad tuulutasid öösel terminali ja enne selle avamist kell 06.00 kontrollivad spetsialistid hoone veelkord üle.

Kuus inimest kaebas muu hulgas silmade ja kurgu kipitamise üle. Kiirabi kontrollis kokku 13 inimese tervist, kelle seast üks viidi haiglasse jälgimisele "Kõiki reisijaid hoiti ligidal, et võimalus oleks neile kiiresti abi anda, kui midagi täpsemalt selgub," ütles pressiesindaja.

Terminal piirati lintidega sisse. Sündmuskohale saabus suur hulk päästeautosid, kiirabibrigaade ja politseinikke. Algselt levis info, et laevu sadamasse ei lastud. Tallink Silja pressiesindaja Marika Nöjdi kinnitusel ei pääsenud Tallink Star juhtunu tõttu õigeaegselt randuma. Nöjdi sõnul alustas Tallink Star õhtul siiski tagasiteed Helsingisse, kuigi oli veidi ajakavast maas.

Kella üheteistkümne ajal teatas päästeamet Twitteri vahendusel, et keemia ja kiirgusohu spetsialistide esimene mõõtmine tulemusi ei andnud. Teostati ka teine mõõtmine erinevate mõõteriistadega, mis samuti midagi ohtlikku ei tuvastanud.

25
Tagid:
evakueerimine, Tallinna Vanasadam, Tallinn