Illustratiivne foto

PPA: nii jätkates hukkub sel aastal teedel veel 20 inimest

21
Viimase kümne päevaga on liikluses elu kaotanud kaheksa inimest ja kui nii edasi läheb, hukkub sel aastal Eesti teedel veel 20 inimest, tõdes neljapäeval ETV uudistesaatele "Aktuaalne kaamera" antud intervjuus Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) peadirektor Elmar Vaher.

TALLINN, 4. november — Sputnik. Eelmisel teisipäeval tuli maha esimene lumi ja sellest ajast on liikluses juba kaheksa hukkunut, kaks neist olid kolme hukkunuga liiklusõnnetused. "Seda on liiga palju. See räägib sellest, et me ei hooli endast, enda lähedastest. Näiteid on väga palju, kus inimesed istuvad rooli purjus peaga, ei kasuta turvavööd," rääkis Vaher.

"Eilses õnnetuses Subaru juht põhimõtteliselt oli kinnitanud turvavöö selja tagant, et see ei piiksuks, ei segaks liigelda, ja õnnetus tuli," selgitas PPA peadirektor. 

"Nagu ka Rakvere õnnetuses," jätkas Vaher. "Kui juht oleks kandnud turvavööd, oleks ta täna elus."

Vaher tõdes, et politsei üksi ei saa olukorda parandada. Tema kinnitusel oleksid abiks ka vahendid, mis politseist ei sõltu, näiteks elektroonilised liiklusmärgid.

"See, et oleks ilmastikuoludest tulenevalt kiirust näitavad märgid, kas 80-85 km/h, on väga tänuväärne üritus. Me ootame suure huviga, et sellised märgid tekiksid. Iga äpp, iga raadiosaade, mis ütleb, kus politsei on ja mida teeb, muudab liiklust ainult turvalisemaks," rääkis ta.

21
Tagid:
avarii, surm, liiklus, PPA, Elmar Vaher, Eesti
Samal teemal
Eesti teeservades toimub suverehvidega sõidu harrastajate kokkutulek
Lumetorm on põhjustanud üle Eesti mitmeid liiklusõnnetusi