Rehvitöökoda, illustratiivne foto

Rehvivahetuse järjekorrad venivad mitmesajameetristeks

38
(Uuendatud 09:22 04.11.2016)
Talv tuleb väheteadlike autojuhtide jaoks alati ootamatult. Tasus vaid esimesel tõsiseltvõetaval lumel maha sadada, kui Eestimaa teedel hakkas valitsema kaos, järjekorrad rehvitöökodade uste taga on aga veninud mitmesaja meetri pikkusteks.

TALLINN, 4. november — Sputnik. Pärast esimest lund ja hulganisti avariisid üle kogu Eesti ilmus Internetti Tallinnas võetud päevakajaline video, kus on näha tohutut järjekorda rehvitöökojani.

„Seisan järjekorras juba 3,5 tundi ja neli tundi tuleb veel seista," kurdab sotsiaalvõrgustikes Varvara. Inimesed otsivad igalt poolt andmeid firmadest, kus seda teenust sulle kiiremini osutatakse, kuid tendents ja asjatundjate prognoosid lähimaks nädalaks lohutust ei paku.

Rehvitöökoja juhataja Dmitri Babuškin ütles Sputniku korrespondendile, et autoomanikud on sel aastal suhtunud rehvivahetusse tõsisemalt ja järjekorrad hakkasid nende töökojas tekkima juba koos esimeste ennustustega lähenevast lumesajust.

Sellegipoolest töötavad nad praegu ööpäevaringselt, järjekorras ootamise aeg on aga keskmiselt kaheksa tundi. „Need, kes tulid järjekorda kell kaks öösel, said rehvid vahetatud alles kell kümme hommikul," toob Babuškin näite.

Tema sõnul piirab nende töökoja ukse taha rivistunud järjekorra pikkust vaid külgnevate teede ulatus, mis ei suuda mahutada rohkem autosid kui neid seal juba seisab. Rehvipaigaldajad eeldavad, et selline olukord kestab nädalavahetuse lõpuni, kusjuures eesoleval nädalavahetusel võib see muutuda veel palju hullemaks.

 

 

38
Tagid:
rehvid, lumi, auto, rehvitöökoda, Eesti
Samal teemal
Lääne-Virumaal hukkus liiklusõnnetuses kolm inimest
Lumetorm on põhjustanud üle Eesti mitmeid liiklusõnnetusi
PPA: nii jätkates hukkub sel aastal teedel veel 20 inimest