Illustratiivne foto

Lääne-Virumaal hukkus liiklusõnnetuses kolm inimest

25
Lääne-Virumaal hukkus neljapäeva pärastlõunal kaubiku ja sõiduauto kokkupõrkes kolm inimest. Esialgse info kohaselt oli mõlemal sõidukil all talverehvid.

TALLINN, 3. november — Sputnik. Kella 14 ajal juhtus traagiline liiklusõnnetus Rakvere lähedal Pärnu-Rakvere-Sõmeru maantee 169. kilomeetril, kus kaubiku ja sõiduauto kokkupõrkes hukkus kolm inimest, teatas Ida prefektuur BNS-ile.

Liiklusõnnetuses sai surma kaubiku Fiat Ducato roolis olnud 51-aastane mees ning Volkswagen Passatit juhtinud 67-aastane mees ja tema kõrval istunud 84-aastane naine. Hukkunud kaubikujuhil ei olnud turvavöö kinnitatud.

Politseinikud selgitasid välja, et kaubik oli teekonda alustanud Tapalt ja sõitis Rakveresse, sõiduauto liikumissuuna selgitab uurimine. Õnnetuse täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks palub politsei pealtnägijatel helistada numbrile 5329 2883 või infotelefonile 612 3000. Õnnetuse sündmuskohal töötavad politseinikud ning liiklus on ümber suunatud Assamalla kaudu.

„Kutsun kõiki autojuhte ettevaatlikkusele. Talviste teeoludega harjumine võtab paratamatult veel aega. Pigem sõita piirkiirusest aeglasemalt. Kui roolis olles tunnetad, et ohutult kohale jõudmiseks tuleb maanteel sõita 60 km/h, siis tuleb seda teha," ütles Ida prefektuuri operatiivjuht Kalle Kuusik.

Maanteeinfokeskuse teatel püsib Eesti teedel õhtul libeduse oht. Teedel tuleb arvestada lumiste, lörtsiste ja libedate lõikudega. Ilmaprognooside kohaselt sajab õhtul mitmel pool lund ja lörtsi ja püsib libeduse oht.

Libeduse oht on kõige suurem näiteks sildadel, viaduktidel, metsavahelistel teelõikudel, ristmike kiirendus- ja aeglustusradadel, bussipeatuste läheduses ja raudteeülesõitudel, sest neis kohtades toimub rohkem pidurdamisi ja kiirendamisi ning lumi ja jää lihvitakse kiiremini libedaks.

25
Tagid:
libedus, avarii, surm, Lääne-Virumaa, Eesti