Toompark

Tallinn kandideerib taas Euroopa rohelise pealinna tiitlile

15
(Uuendatud 15:50 01.11.2016)
Tallinna linnavalitsus kiidab homsel istungil heaks 2019. aasta Euroopa rohelise pealinna tiitlile kandideerimise taotluse.

TALLINN, 1. november — Sputnik. Tallinna linnavalitsuse korraldusega otsustatakse kandideerida 2019. aasta Euroopa rohelise pealinna tiitlile ja kiidetakse heaks Tallinna linna kandideerimise taotlus, vahendas Raepress.

„Tallinna keskkonnastrateegia aastani 2030" seadis eesmärgiks saavutada Tallinna linnale Euroopa rohelise pealinna tiitel aastaks 2018, ent see eesmärk jäi paraku saavutamata — 2018. aasta Euroopa rohelise pealinna tiitli võitjaks kuulutati Hollandi linn Nijmegen. Finaali pääsenud Nijmegen, ‘s-Hertogenbosch ja Umeå kandideerisid kõik juba mitmendat korda ja on iga kord ka finaali jõudnud. Selleaastaste finalistide eeliseks oli linnade väiksus ja dünaamilisus, mis võimaldab neil erinevaid muutusi kiiremini ja efektiivsemalt ellu viia.

Tallinna tugevaimad indikaatorid olid säästva maakasutusega linna rohealad ning loodus ja bioloogiline mitmekesisus. Säästva maakasutusega linna rohealade juures toodi tugevustena välja, et vaatamata rahvaarvu kasvule linnas on rohealad Tallinna kesklinnas säilinud. Samuti toodi välja Tallinna hea visioon jätkusuutliku maakasutuse ja rohealade parendamise kohta. Looduse ja bioloogilise mitmekesisuse juures toodi tugevustena välja Tallinnas asuvad mitmed kaitsealad ning Tallinna hea andmebaas kaitsealade ja linnas esinevate liikide kohta.

Euroopa rohelise pealinna tiitlit annab välja Euroopa Komisjon. Euroopa rohelise pealinna tiitli taotlemisel hinnatakse linnade panust keskkonna parandamiseks. Algatuse üldine eesmärk on parandada Euroopa linnade elukeskkonda ning eelkõige tunnustada ja premeerida pingutusi, mida linnad teevad keskkonna ja elukvaliteedi parandamiseks. Tiitel antakse linnale, kes on parandanud linnakeskkonda tervikuna erinevate tegevuste kaudu.

Muuhulgas on näiteks säästlike liikumisviiside juurutamine, parkide ja muude rohe- ja puhkealade rajamine ja laiendamine, jäätmemajanduse kaasajastamine, taastuvate energiaallikate kasutuselevõtmine, müra vähendamise innovaatiliste lahenduste rakendamine, linnavalitsuse keskkonnajuhtimine, koostöö linnavõimu, elanike, ettevõtjate ja teiste osapoolte vahel eesmärgiga arendada ja parendada elamistingimusi linnas. 2019. aasta Euroopa rohelise pealinna tiitlile kandideerimiseks tuleb taotlus esitada 2016. aasta novembris ning võitja selgub 2017. aasta suve alguses.

15
Tagid:
roheline, Tallinna linnavalitsus, Euroopa Komisjon, Tallinn