NATO sõjaväelased

NATO valmistub sõjaks, kuid Venemaa ei võta vedu

193
(Uuendatud 09:44 02.11.2016)
NATO pataljonide paigutamine Ida-Euroopasse Venemaa piiride lähedusse on suurim eskaleerimine pärast "külma sõda", kusjuures pole mingeid märke, et Venemaa kavatseks mõnd naaberriiki rünnata ega oleks sellest huvitatud kirjutab Norra ajaleht.

TALLINN, 31. oktoober — Sputnik. NATO riikide 4000 sõjaväelase paigutamine Ida-Euroopasse Venemaa piiride vahetusse lähedusse on suurim relvajõudude eskaleerimine Euroopas pärast USA ja NSV Liidu vastasseisu kulminatsiooni "külmas sõjas", kirjutab Inosmi viitega Norra ajalehele Steigan blogger.

NATO riikide esindajate kohtumisel Brüsselis 26. oktoobril kooskõlastati nelja pataljoni suuruse esmareageerimisjõudude paigutamine, mida toetavad 40-tuhande mehelised kiirreageerimisjõud.

NATO peasekretär Jens Stoltenberg teatas, et üksused paigutatakse Poolasse ja kolme Balti riiki. Ta kordas, et "mistahes alliansi liikme ründamist peetakse meie kõigi ründamiseks". Seejuures märkis Stoltenberg, kes varem oli NATO vastu, et need väeüksused ei ole mõeldud Venemaa ähvardamiseks ja lisas, et allianss suunab mõned sõjalaevad Mustale merele.

"Ma kinnitan rahuldustundega, et mõned riigid on teatanud valmisolekust anda oma panus meie kohalolekus Musta mere piirkonnas, nii maal, merel, kui ka õhus," teatas NATO peasekretär. USA kaitseminister Ashton Carter kinnitas, et Ühendriigid saadavad 900 sõjaväelast Ida-Poolas paiknevasse alalises lahinguvalmiduses olevaase pataljoni. Koos nendega saabub Venemaa piirile tankide, raskesuurtükiväe ja mitmeotstarbeliste kopteritega "Black Hawk" relvastatud brigaad.

Ühtlasi on otsustatud Norrasse 330 Ameerika sõjaväelase paigutamine, mida ei ole kunagi varem, isegi "külma sõja" ajal, tehtud, märgib ajaleht.

Eestisse paigutab Ühendkuningriik 800 sõjaväelast, kelle käsutuses saavad olema tankid, droonid ja lahingumasinad. Neid toetavad Prantsusmaa ja Taani allüksused. "Esmakordselt alates Natsi-Saksamaa kallaletungist Venemaale saadab Saksamaa oma sõdurid Venemaa piiri lähedale. Selleks saab olema 400-600 meheline pataljon, mis paigutatakse Leetu. Kanada ja Itaalia saadavad oma sõdurid Lätti," märgib ajaleht.

"Miski ei viita, et Venemaa kavatseks rünnata mõnd naaberriiki või oleks sellest huvitatud. See NATO ühepoolne agressiivne eskaleerimine suurendab sõjaohtu ja soodustab destabiliseerimist Euroopas," rõhutab meediaväljaanne.

Sõjalised ettevalmistused on kasulikud sõjatööstusele ja kõlbavad ka riigisisese opositsiooni vaigistamiseks. "Euroopal on suuri majanduslikke, poliitilisi ja sotsiaalsed probleeme, mistõttu sõjalised ettevalmistused tulevad väga sobival ajal ja orjameelsed meediaväljaanded aitavad selleks igati kaasa," resümeerib väljaanne.

193
Tagid:
eskaleerimine, relvajõud, rünnak, NATO, Ida-Euroopa, Venemaa