Itaalia ettevõtja ning miljonäri Bernardo Caprotti, kes pärandas oma sekretärile 75 miljonit dollarit

Itaalia miljonär pärandas oma sekretärile 75 miljonit dollarit

24
(Uuendatud 15:33 28.10.2016)
Itaalia ettevõtja ning miljonäri Bernardo Caprotti, kes 30. septembril 90 aasta vanuses siitilmast lahkus, sekretär sai oma ülemuselt päranduseks 75 miljonit dollarit – poole tema varandusest.

TALLINN, 28. oktoober — Sputnik. 68-aastane Germana Chiodi töötas oma ülemuse, Itaalia suure (riigis suuruselt neljanda) supermarketite kaubandusketi Esselunga rajaja Bernardo Caprotti sekretärina 48 aastat. Nüüd saab naine pärast pärandimaksu mahaarvamist ligi 69 miljonit dollarit (Itaalias on pärandimaksu määraks kõigile, kes ei ole surnu lähisugulased, 8 protsenti pärandi väärtusest).

Oma testamendis kirjutas Caprotti, et „talle (Chiodile) tahan ma avaldada oma piiritut tänulikkust mulle pikkade aastate vältel osutatud abi eest". Teine pool pärandvarast läheb jagamisele Caprotti viie nõo vahel, kellest igaüks saab 15 miljonit dollarit, kirjutas Itaalia infoagentuur ANSA.

Veel oma eluajal andis Caprotti oma naisele Giuliana Alberale ja nende tütrele Marinale üle 70% ettevõtte Itaalia Supermarketid aktsiatest. Sellele haldusfirmale kuulub Esselunga kauplustekett. Oma lastele esimesest abielust Giuseppele ja Violettale jättis ta 30% sama haldusfirma aktsiatest.

Testamendis osutas ta, selline varade jaotus tuleb „kasuks kõigile pereliikmetele". Samuti avaldas ta lootust, et „keegi ei hakka edaspidi raha pärast kaklema" ja et tulevikus „ei ole ette näha jätkuvaid vaidlusi ega kohtuasju". Marina mehele pärandas ta oma armastatud Bentley.

24
Tagid:
pärandus, miljonär, Bernardo Caprotti, Itaalia