Tallinn

Eesti soovib eesistumise ajal Tallinnas korraldada ühe tippkohtumise

24
(Uuendatud 14:00 31.05.2017)
Eesti eesistumise ajal Euroopa Liidus toimub mitu tippkohtumist, millest ühe soovib valitsus korraldada ka Tallinnas, ütles peaminister Taavi Rõivas teisipäeval.

TALLINN, 18. oktoober — Sputnik. "Meil on soov tegelikult teha oma eesistumise ajal mitu tippkohtumist, " rääkis peaminister. " Meil on soov jätkata Euroopa Liidu tuleviku aruteludega ja teha seda samuti tippkohtumise vormis, ja miks mitte ei võiks see tippkohtumine toimuda Tallinnas," rääkis Rõivas riigikogus saadikute küsimustele vastates.

Sarnaselt toimus tänavu septembris praeguse eesistujariigi Slovakkia pealinnas Bratislavas 27 EL-i liikmesriigi arutelu ühenduse tulevikust, kuhu ei olnud kutsutud Ühendkuningriigi valitsusjuhti.

Eesti soovib ka Euroopa Liidu ja idapartnerluse riikide tippkohtumise pidamist, aga valitsus eelistaks selle toimumist Brüsselis, selgitas Rõivas.

"Päris kindlasti on meil soov oma eesistumise ajal korraldada ka idapartnerluse tippkohtumine. Praeguse seisuga saab see tippkohtumine aset leidma Brüsselis," rääkis peaminister Rõivas.

Üks tippkohtumine, mis jääks Eesti eesistumise aega 2017. aasta teises pooles on regulaarne Euroopa Liidu ja Afrika tippkohtumine, mis seekord peaks küll toimuma Aafrikas, lisas Rõivas.

24
Tagid:
eesistumine, Taavi Rõivas, Eesti, EL
Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (143)