Kopli

Tallinnasse kavandatakse filmilinnakut

71
(Uuendatud 12:16 07.10.2016)
Eesti filmitootjad plaanivad läbi ühisettevõtte Tallinn Film Wonderland OÜ 2018. aasta lõpuks Tallinna aadressile Kopli 35 rajada filmilinnaku.

TALLINN, 7. oktoober — Sputnik. Filmilinnaku eesmärk on aidata elavdada filmiteenuste eksporti ja meelitada siia senisest enam välisvõttegruppe. Linnak koondab Eesti erinevad filmitööstuse teenusepakkujad läbi rendipindade büroo- ja laoruumideks, et tagada koostöö ja võteteks vajalikud teenused. Lisaks on stuudiod sobilikud ka tele- ja reklaamiproduktsioonile ja ürituste korraldamiseks, vahendas BNS.

"Meie filmitootjad on pälvinud viimasel ajal palju rahvusvahelist tähelepanu ja see on toonud kaasa huvi suurenemise piirkonna vastu," ütles Tallinn Film Wonderlandi tegevjuht Liina Maria Lepik. Tema sõnul on Eesti produktsioonifirmad ja teised teenusepakkujad kõrge kvaliteediga ja mõistliku hinnatasemega, kuid on pidanud loobuma välismaiste klientide teenindamisest stuudiovõimekuse puuduse tõttu.

"Eestis on esimest aastat töös ka riiklik välismaiste produktsioonide toetusskeem, mis koostöös stuudiovõimalustega teeks välisproduktsioonide siia meelitamise oluliselt lihtsamaks. See on otseselt tuntus riigile ja raha majandusse – hetkel jäävad miljonid eurod aastas meie filmi- ja reklaamitööstusesse ning kaasnevatesse valdkondadesse tulemata," märkis Lepik.

Ta lisas, et 2010. aastal toodetud Norra filmi „Kuradisaare kuningas“ kogueelarve 6,9 miljonit eurot, millest Eestis toimunud võtetele kulutati 1,3 miljonit eurot. "Ja see raha läks väga erinevatesse majandusharudesse, ehitussektorist kuni majutuse, autorendi ja turvateenuseni välja," lisas Lepik.

 

 

71
Tagid:
kopli, kino, Eesti
Samal teemal
Soome sõjaväelased kahtlustavad Venemaa Su-27 hävitajaid piiririkkumises
Valgevene ja Venemaa vahel puhkes energiahinnavaidlus