VF välisministeerium

Venemaa suurendas julgeolekumeetmeid

19
(Uuendatud 10:29 30.09.2016)
Venemaa välisministeerium on teatanud mitmete, sealhulgas islamiorganisatsioonide, üleskutsetest tähistada 30. septembril ühenduses reedeste palvetundidega niinimetatud "Ülemaailmse viha ja protesti päeva".

TALLINN, 30. september — Sputnik. Venemaa saatkond USA-s tugevdas ekstremistide ähvarduste tõttu viia seoses olukorra teravnemisega Süüria Aleppos läbi protestiaktsioone julgeolekumeetmeid, teatas saatkonna pressisekretär Juri Melnik agentuurile RIA Novosti.

"Me suurendasime sisejulgeolekumeetmeid… Soovitame Venemaa kodanikele vältida inimeste massilise kogunemise kohti, ilmutada valvsust ja järgida välisministeeriumi soovitusi," ütles Melnik.

Ta lisas, et välisministeeriumi soovitused on avaldatud saatkonna kodulehel.

Varem on Venemaa välisministeerium teatanud mitmete, sealhulgas islamiorganisatsioonide, üleskutsetest tähistada 30. septembril ühenduses reedeste palvetundidega niinimetatud "Ülemaailmse viha ja protesti päeva" Aleppos toimuva lahingutegevuse uue hoogustumise vastu. Ametkonnas ei välistatud, et ekstremistid võivad selliseid aktsioone kasutada "rünnakuteks Venemaa ja provokatsioonideks tema kodanike vastu".

"Sellega seoses soovitame venemaalastel, kes asuvad või elavad välismaal, ilmutada homme mõistlikke ettevaatusabinõusid, vältida kohti, kus "viha ja protest" võivad olla suunatud nende väärikuse ja julgeoleku vastu," öeldakse Venemaa välisministeeriumi meediaväljaannetele saadetud avalduses.

19. septembril möödus Süüria tulevahetuse lõpetamise kokkuleppe kehtivuse tähtaeg. Venemaa pool märkis, et seda lepet täitis ainult Damaskus, opositsioon ja terroristid aga kasutasid seda üksnes oma jõudude ümbergrupeerimiseks. Süüria armee väejuhatus on teatanud sõjalise operatsiooni alustamisest Aleppo idaosas.

 

 

19
Tagid:
Ülemaailmne viha ja protesti päev, Välisministeerium, Venemaa