Riistvõimlemise maailmameistrivõistlustel Glasgow's

Sputnik fotokorrespondent võitis International Photography Awards fotokonkursil

13
(Uuendatud 18:49 29.09.2016)
Fotokonkursi ülesanne on ära märkida maailma parimaid fotograafe, avastada uusi andeid, samuti edendada fotograafia arengut.

TALLINN, 29. september — Sputnik. Sputnik foto erikorrespondent Vladimir Astapkovitš tuli kategoorias "Sport" esikohale iga-aastasel rahvusvahelisel fotokonkursil International Photography Awards (IPA) SRÜ riikide fotograafide tööde programmis. Astapkovitš võitis nominatsioonis "Sport" oma fotoseeriaga "Kaalutus" ("Невесомость"), mis oli pildistatud riistvõimlemise maailmameistrivõistlustel Glasgow's. Selle fotoseeriaga esitles Vladimir riistvõimlemist kui kosmost, kus ei kehti füüsika- ega gravitatsiooniseadused. Sportlased kogu maailmast võistlevad omavahel, samuti iseendaga, justkui hõljuksid nad õhus.

"Konkursil žürii tunnustuse osaliseks saada on alati meeldiv üllatus, eriti sellisel prestiižsel fotokonkursil. Selle seeriaga tahtsin ma näidata selle spordiala ilu ja seda, et parima tulemuse saavutamise nimel ületavad sportlased mõnikord isegi gravitatsiooniseadust. Seda vaadates keeldud mõnikord isegi oma silmi uskumast," märkis Vladimir Astapkovitš.

IPA rahvusvaheline fotokonkurss korraldab iga-aastast globaalse taseme fotovõistlust kutselistele ja mittekutselistele fotograafidele, samuti fototudengitele, luues tänase päeva seisuga ühe kõige ambitsioonikamatest ja kõikehõlmavatest võistlustest fotomaailmas. Fotokonkursi ülesanne on ära märkida maailma parimaid fotograafe, avastada uusi andeid, samuti edendada fotograafia arengut.

Sputnik Images on rahvusvahelise infoagentuuri ja raadio Sputnik fotopank, mille multimeediaesindused on kümnetes riikides. Sputnik koosseisus on infoportaalid, analoog- ja digitaalringhääling, mobiilirakendused ja leheküljed sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood ilmuvad inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

Sputnik võrgulehed ilmuvad rohkem kui 30 keeles, sealhulgas inglise, araabia, hispaania, itaalia, hiina, poola, portugali, serbia, türgi ja prantsuse. Sputnik pakub oma võrgulehtedele mitmekülgset sisu: infograafikat, videot, fotoreportaaže, on-line eetrit, internetihääletusi. Lisaks operatiivsetele uudistele avaldab Sputnik analüütilisi materjale ja eksklusiivseid intervjuusid.

 

13
Tagid:
Riistvõimlemise maailmameistrivõistlused, International Photography Awards, Vladimir Astapkovitš, Glasgow