Aleppo

Viimaste päevadega on Süürias Aleppos tapetud ligi 100 last

27
UNICEF-i töötajad annavad teada, et lahingutest sisse piiratud Aleppo idaosas jäävad arstiabita sajad lapsed, mõne päevaga on hukkunud 96 last ja üle 200 lapse on haavatud .

ТАLLINN, 29. september — Sputnik. Sajad lapsed sattusid Süürias sissepiiratud Aleppos surmalõksu, saamata peaaegu mingit kaitset ega arstiabi. Sellest teatas UNICEF-i ÜRO Lastefondi tegevdirektori asetäitja Justin Forsyth.

ÜRO töötaja nimetas sõdivas Aleppos kujunenud olukorda „öise õudusunenäo kehastuseks". UNICEF-i andmeil on lahingute käigus linna blokeeritud idaosas mõne viimase päevaga surma saanud juba 96 last, 233 haavatut on arstiabist tegelikult ilma jäetud. „Mul ei jätku sõnu kirjeldamaks nende laste kannatusi," ütles Forsyth.

Aleppo idaosas tegutseb praegu pisut üle 30 arsti — ülejäänud on linnast lahkunud või haiglate ründamise ja pommitamiste tulemusena tapetud. Ravimed ja meditsiiniseadmed üha kasvavale haavatute hulgale vajaliku esmaabi osutamiseks puuduvad. Varasemalt on ÜRO peasekretär Ban Ki-moon kõigile sõjalises konfliktis osalevatele pooltele täie rangusega meenutanud, et ettekavatsetud kallaletunge oma kohust täitvate raviastutustele ja meditsiinitöötajatele loetakse sõjakuriteoks ja nende eest karistatakse vastavalt rahvusvahelisele seadusandlusele.

UNICEF-i töötajad tsiteerivad kohalikke arste, kes tunnistavad, et on samahästi kui loobunud lootusetus seisundis olevatele haavatud lastele abi osutamast, jättes nad surema, kuivõrd allesjäänud ravimeid on tarvis nende jaoks, keda on veel võimalik päästa.

„Mitte miski ei saa õigustada laste ründamist ja säärast hoolimatust inimelude suhtes. Nende laste piinad ja šokk — see on kõige hirmsam, mida me oleme oma elus näinud," ütleb Forsyth oma avalduses.

Sel nädalal, esinedes ÜRO Julgeolekunõukogu erakorralisel istungil, pöördus peasekretäri eriesindaja Süürias Staffan de Mistura Julgeolekunõukogu liikmete — eeskätt USA ja Venemaa — poole üleskutsega saavutada relvarahu taastamine Süürias, mis sai sõlmitud, kuid enneaegselt katkestati, ja seeläbi aidata peatada verevalamine ning toimetada linna humanitaarabi. ÜRO ligikaudsete hinnangute kohaselt on sissepiiratud Alepposse jäänud umbes 2 miljonit elanikku.

 

 

27
Tagid:
surm, surmalõks, UNICEF, ÜRO, laps, Aleppo