Venemaa välisministeeriumi esindaja Maria Zahharova

Zahharova: diplomaat annab terroristidele käskluse „hass!“

56
(Uuendatud 15:41 29.09.2016)
Venemaa välisministeeriumist kommenteeriti USA Riigidepartemangu avaldust võimalikest rünnakutest vene linnadele juhul, kui Venemaa jätkab sõjategevust Süürias.

ТАLLINN, 29. september — Sputnik. Varem on USA Riigidepartemangu ametlik esindaja teatanud, et kui kodusõda Süürias jätkub, kasutavad äärmuslased võimuvaakumi riigis, et laiendada oma sõjalisi operatsioone, mis kätkevad endas hoope Venemaa huvidele ja võimalik, et isegi venelaste linnadele. Tema sõnade kohaselt kaotab Venemaa jätkuvalt ressursse ja võimalik, et taas isegi lennukeid.

„Tagajärjed on sellised, et kodusõda Süürias jätkub, äärmuslased ja äärmusrühmitused jätkavad Süürias tekkinud (võimu- — toim.)vaakumi ärakasutamist oma operatsioonide laiendamiseks, millesse lülituvad — kahtlemata — hoobid Venemaa huvidele ja võimalik, et isegi venelaste linnadele. Ja Venemaa saadab jätkuvalt koju tagasi sõjaväelasis laibakottides ning nad (venelased — toim.) kaotavad jätkuvalt ressursse, võib-olla koguni jälle ka lennukeid," lausus Kirby kolmapäevasel briifingul

„Aga kas teile ei tundu, et säärane kõhutunne „laibakottides surnukehadest", „terroriaktidest vene linnades" ja „lennukite kaotustest" sarnaneb pigem käsklusega „hass, murra!"kui diplomaadi kommentaariga?" kirjutas Vene Föderatsiooni välisministeeriumi esindaja Maria Zahharova Facebooki sotsiaalvõrgustikus.

Ta adresseeris Riigidepartemangule ka küsimuse selle kohta, millistest äärmuslastest käib jutt. „Sellega (terroriaktidega, äärmuslusega) tegelevad „mõõdukad"? Needsamad, keda Washington juba pool aastat ei suuda al-Nusrast eristada?" kirjutas Zahharova.

Kolmapäeval teatas USA Riigidepartemang, et telefonivestluses informeeris USA riigisekretär Vene Föderatsiooni välisministrit, et „USA valmistub peatama USA ja Venemaa vastastikuse suhtluse Süüria küsimustes, sealhulgas ühise (vaherahu) rakenduskeskuse loomise juhul, kui Venemaa ei võta ette viivitamatuid samme pealetungi peatamiseks Aleppos ja relvarahu taastamiseks".

Vene Föderatsiooni asevälisministri Sergei Rjabkovi sõnade kohaselt on USA avaldus Venemaaga Süüriat puudutava koostöö lõpetamisest — „ähvardamispoliitika, šantaaž, mis on suunatud USA-le ja tema klientidele soodsate lahenduste läbisurumisele".

Lavrov ja Kerry leppisid 9. septembril pärast 14 tundi kestnud läbirääkimisi Genfis kokku tegevuskava Süüria suhtes. See sisaldab esmajoones relvaharu kehtestamist ning Venemaa ja USA sõjaväelaste lahinguoperatsioonide koordineerimist. Riigidepartemang süüdistab pidevalt Süüria võime ja Venemaad rünnakutes tsiviilobjektide ja mõõduka opositsiooni pihta, kuid ei esita seejuures mitte mingeid tõendeid.

Moskva on korduvalt nimetanud selliseid süüdistusi põhjendamatuiks, osutades sellele, et kõik löögid on suunatud eranditult terroristide pihta, teostatud ainult pärast hoolikat sihtmärkide kontrollimist ja usaldusväärsetele luureandmetele tuginedes. Kusjuures Venemaa õhu-kosmosejõudude aadressil esitatud süüdistused mittesõjaliste sihtmärkide ründamises ei ole kordagi kinnitust leidnud.

 

 

56
Tagid:
terrorism, Maria Zahharova, Süüria