Keskerakonna peakorter.

Keskerakond tagandas Loone peasekretäri ametist usaldamatuse tõttu

48
(Uuendatud 21:43 25.09.2016)
Keskerakonna juhatus teeb ettepaneku erakorraliseks kongressiks.

TALLINN, 25. september — Sputnik. Keskerakonna juhatus otsustas Oudekki Loone usaldamatuse tõttu peasekretäri ametist tagasi kutsuda, teatas partei.

"Tänasel Keskerakonna juhatuse koosolekul võeti vastu otsus kutsuda erakonna peasekretäri ametist tagasi Oudekki Loone," edastas erakonna pressisekretär Taavi Pukk, teatas BNS. "Peasekretäri kohusetäitjaks määrati juhatuse liige Jaak Aab."

"Juhatuse otsus sätestab, et seoses garantiikirjadega tekkinud arusaamatustega ja sealjuures erakonna juhatuse infosulgu jäämisega on erakonna juhatus kaotanud usalduse peasekretäri Oudekki Loone suhtes. Samuti sätestab otsus peasekretäri kohusetäitjaks määrata juhatuse liige Jaak Aab," seisab avalduses.

Keskerakonna peasekretäri kohalt tagandatud Oudekki Loone sõnul käib parteis ideoloogiline sõda.

"Keskerakonnas käib ideoloogiline sõda ja seda tuleb sõdida. Parempoolsed tahavad erakonnas võimu üle võtta," ütles Loone BNS-ile. "Keskerakonna lõhet kinni ei betoneeri — üks ideoloogiline pool peab võitma. Erakond peab otsustama, kas ta tahab olla rahvaerakond või saab temast veel üks väike eliidierakond. See on parteiliikmete otsus ja mina seisan kõigi nende parteiliikmete eest, kes tahavad, et meie erakond seisaks rahva eest ja selle eest, et kõigil Eesti elanikel oleks siin võimalikult hea elada — olenemata rahvusest, enese seksuaalsest määratlusest, olenemata sellest, kas nad on maal või linnas. Mina seisan selle eest ja ma teen kõike, et Keskerakond jääks selleks erakonnaks, mille poole tavaline väike inimene saab pöörduda ja kes võitleb inimestega koos eliidi vastu."

"Minu plaan on jätkuvalt seista kõigi nende põhimõtete eest, mille eest ma seisnud olen," selgitas Loone. "Mul on kahju, et erakonnas, kuhu ma kuulun, on teatud hulk inimesi, kes on otsustanud, et nemad tahavad olla pigem eliidipartei. Küll pehme eliidipartei, aga siiski eliidipartei — karvase näoga Reformierakond. Neil on õnnestunud saada erakonna juhatuses enamus. Ja loomulikult ma niisuguse erakonna juhatusega ei näe, et ma saaksin väga mõislikku koostööd teha, sest meil on liiga palju ideoloogilisi erimeelsusi."

"Loomulikult ma seisan selle eest, et Eesti valija ei kaotaks poliitmaastikult seda jõudu, mis mõtleb välja alternatiivseid lahendusi, mis ütleb, et Eesti praegune välis- ja majanduspoliitika on läbikukkunud ja julgeb anda radikaalselt teistsuguseid lahendusi," rääkis Loone. "Praegu ei piisa sellest, et me ütleme, et peaks olema astmeline tulumaks, mille peale Eesti majandus hakkab õitsema — loomulikult mitte. Kogu maksusüsteem tuleb ümber teha ja maksusüsteemi tuleb vaadata tervikuna. Kui me räägime ainult astmelisest tulumaksust, siis see on sama hea kui sotsiaalmaksu 1-protsendiline langetamine — see ei muuda asja, teeb ainult bürokraatiat juurde. Astmeline tulumaks peab käima koos sotsiaalmaksu drastilise vähendamisega ja sotsiaalkulud tuleb tasuda ettevõtete astmelisest tulumaksust."

"Eesti peab võtma sellise positsiooni, mis aitab ka neid Eesti ettevõtjaid, kes on seni selle all kannatanud, et nad ei saa mõistlikult Venemaaga äri teha," ütles Loone. "Eesti peab oma geograafilist positsiooni ära kasutama. Ja loomulikult ei tohi Eesti iseseisvus kunagi olla küsimuse all. Eesti peab võtma positsiooni suhtumises Euroopa Komisjoni — milline on Euroopa Liidu tulevik. Me peame Euroopast kindlasti hoolima, aga seda ei saa teha nii, et väidame end olevat neoliberaalid, aga tegelikult huvitab meid ebavõrdsus ka. Kolmas tee on praeguseks surnud ja need, kes üritavad seda helesinist lindu püüda — ja neid on meil kahjuks partei juhtkonnas mõnevõrra — nad tegelikult reedavad meie valijate tahteid ja ideaale. Kindlasti ma selles osas võitlen — nii nagu ma olen Eesti Vabariigi parlamendi saadik."

Loone lubas ka edaspidi seista selle eest, et võim ei teeks tavalisele inimesele liiga.

Keskerakonna juhatuse pühapäevasel koosolekul võeti vastu otsus, millega tehakse erakonna volikogule ettepanek võtta vastu otsus erakorralise kongressi kokkukutsumiseks.

Erakonna volikogu koguneb 1. oktoobril ja juhatuse ettepaneku järgi toimuks erakorraline kongress 5. novembril Paides.

 

48
Tagid:
Keskerakond, Oudekki Loone
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Sputnik Eeti pressikeskus

RIA "Rossija Segodnja" vastas Eesti režiimi seadusetusele: mis ootab Sputnik Eestit

(Uuendatud 15:30 31.12.2019)
Kriminaalkaristusega ähvardamise tõttu on Sputnik Eesti toimetuse töö peatatud, kuid veebisait jätkab hiljem tegevust, teatas uudisteagentuur "Rossija Segodnja".

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. Avaldame RIA "Rossija Segodnja" pressiteenistuse avalduse täisteksti.

"Eesti võimude ähvarduse tõttu kriminaalvastutusele võtmisest paragrahvi alusel, mis näeb ette kuni viieaastase vabaduskaotuse, olid Sputnik Eesti töötajad sunnitud lõpetama töösuhte toimetusega 1. jaanuariks 2020.

Sputnik Eesti ja RIA "Rossija Segodnja" toetavad oma kaastöötajate otsust.

Kahjuks näitab kogemus, et hoolimata Eesti võimude ähvarduste näilisest absurdsusest, on ajakirjanike kriminaalvastutusele võtmine tänapäeva Euroopas reaalsus. Me ei pea võimalikuks inimeste vabadusega riskida.

Peame Eesti režiimi tegevust oma riigi kodanike suhtes avalikuks tagakiusamiseks, õiguslikuks anarhiaks, totalitarismi ilminguks ja sõnavabaduse põhimõtete kõige jämedamaks rikkumiseks, millel puudub EL-s pretsedent.

Ajakirjanike ainsaks "süüks" on nende töö Venemaa meedias.

OSCE pressiesindaja Arlem Desir on juba öelnud, et Dmitri Kisseljovi suhtes kehtestatud Euroopa Liidu individuaalsete sanktsioonide laiendamine kõikidele agentuuridele ja ajakirjanikele on suur ajakirjandusvabaduse probleem.

Astume kõik vajalikud juriidilised ja muud sammud, et Sputniku ajakirjanikud saaksid töötada, kartmata, et Eesti õiguskaitseorganid nad kriminaalvastutusele võtavad.

Toimetuse tegevus on peatatud, kuid Sputnik Eesti veebisait jätkab ka tulevikus tegutsemist. Töö täielik taastamine võtab aga aega.

Kutsume kõiki rahvusvahelisi ja Euroopa organisatsioone üles avaldama oma seisukohta Eesti võimude tegevuse suhtes. Pöördume eriti ÜRO, EL, OSCE, Venemaa ajakirjanike liidu, Euroopa Parlamendi ja "Piirideta ajakirjanike" poole.

Täname ajakirjanike kogukonda, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja rahvusvahelisi organisatsioone kolleegide toetamise eest.

Moraalne tugi on praegusel hetkel väga oluline ja seda on vaja ka tulevikus."

Ametivõimude surve Sputnik Eestile

Tänavu sügisel sattusid Sputnik Eesti töötajad silmitsi surveavaldusega ametivõimude ja rahandusasutuste poolt. Esimese hoobi andsid rahvusvaheliste pankade Eesti filiaalid, külmutades palgaülekanded ning maksu- ja muude maksete ülekanded. Tulemusena oli bürooruumide üürileandja sunnitud tühistama toimetusega sõlmitud rendilepingu.

Seejärel saatis Politsei- ja Piirivalveameti Rahapesu Andmebüroo detsembri keskel Sputnik Eesti töötajatele kirjad ähvardusega alustada kriminaalmenetlust, kui nad 2020. aasta 1. jaanuariks oma töökohalt ei lahku.

Ähvarduse ettekäändeks osutus Rossija Segodnja peadirektori Dmitri Kisseljovi kandmine tema seisukoha tõttu Ukraina sündmuste suhtes Euroopa Liidu sanktsioonide alla kuuluvate isikute nimekirja.

Samas aga ei ole Vene riigile kuuluv Rossija Segodnja (Sputnik Eesti emaagentuur) ise mitte üheski sanktsioneeritavate nimekirjas ja mitte üheski Euroopa Liidu riigis tema töötajate suhtes selliseid meetmeid ei rakendata.

Sputnik Eesti peatoimetaja Elena Cherysheva esitas RIA Rossija Segodnja nimel politseile avalduse kontrollida toimetuse töötajate suhtes kohaldatud sanktsioonide aluseid.

Rahvusvahelise teabeagentuuri Rossija Segodnja ja telekanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan on pöördunud Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi poole üleskutsega mitte lasta ajakirjanikke vahi alla võtta.

Venemaa Föderatsiooninõukogu esimees Valentina Matvijenko lubas Eestile rakendada "tundlikke meetmeid" vastusena Sputnik Eesti töötajatele osaks saanud ähvardustele.

Balti riikide ametivõinud on korduvalt Venemaa meediakanalite tööle takistusi teinud. Venemaa välisministeeriumis on sedastatud, et nende riikide tegevusliinil on ilmsed kooskõlastatuse tunnused. Meedia ahistamisjuhtumid, nagu Venemaa välisministeeriumis märgiti, "näitavad ilmekalt, kui palju tegelikult maksavad Vilniuse, Riia ja Tallinna demagoogilised avaldused ustavusest demokraatia ja sõnavabaduse põhimõtetele."

Lugege lisaks:

Tagid:
Venemaa, Eesti, ajakirjanikud, kriminaalvastutus, RIA Rossija Segodnja, sõnavabadus, Sputnik Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Samal teemal
Meedialahingud
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega