Presidendi valimised toimuvad Estonias.

Presidendikandidaadid võõrustavad staapides valijamehi

13
Presidendikandidaadid Mailis Reps, Marina Kaljurand, Mart Helme ja Allar Jõks on Estonia lähistel püsti pannud oma staabid, kus võõrustatakse ka valijamehi.

TALLINN, 24. september — Sputnik. Reps on oma toetajaskonnaga Solarise kontserdimaja fuajees, Kaljurand samuti Solarises asuvas Komeedi kohvikus, Jõks aga reaalkooli aulas ning Helme Estonia kontserdimaja aulas. Kallas kohtub valijameestega pärast esimest vooru Estonias, teatas BNS.

Estonia kontserdisaali koguneb laupäeval 335 valijameest, et valida presidendiks kas Siim Kallas, Marina Kaljurand, Mailis Reps, Mart Helme või Allar Jõks. Valimiskogu esimene voor algab kell 12 ja teine kell 16.

Kuna riigikogu ei suutnud augustis toimunud kolmes hääletusvoorus presidenti valida, sai selle ülesande valimiskogu, mis koosneb riigikogu 101 liikmest ning kohalike omavalitsuste 234 esindajast.

Automaatselt jõudsid valimiskokku parlamendi kolmanda vooru kandidaadid Reps ja Kallas. Ülejäänud kolm kandidaati pidid enda taha saama vähemalt 21 valijamehe toetuse.

13
Tagid:
valimised, president
Teema:
Eesti presidendivalimised 2016 (92)