Kesk-Itaaliat ja Roomat raputas ööl vastu kolmapäeva maavärin magnituudiga 6,0.

Itaalias hukkus maavärinas 37 inimest. Ilves avaldas Itaaliale kaastunnet

57
(Uuendatud 15:04 24.08.2016)
Kesk-Itaaliat ja Roomat raputas ööl vastu kolmapäeva maavärin magnituudiga 6,0, mille tagajärjel varises kokku hooneid ja hukkus vähemalt 37 inimest, teatas Itaalia tsiviilkaitseamet.

TALLINN, 24. august — Sputnik. President Toomas Hendrik Ilves saatis kaastundekirja Itaalia riigipeale Sergio Mattarella'le, avaldades kaastunnet Itaaliat tabanud maavärinas hukkunute lähedastele ja sõpradele.

„Meie mõtted on sel tumedal päeval Itaalia rahvaga," kirjutas Eesti riigipea. Ta palus ka edasi anda toetussõnad kõigile selles traagilises õnnetuses vigastada saanutele ja neile, kes maavärinas kaotasid oma kodud, teatas BNS.

Kesk-Itaaliat ja Roomat raputas ööl vastu kolmapäeva maavärin magnituudiga 6,0, mille tagajärjel varises kokku hooneid ja hukkus vähemalt 37 inimest, teatas Itaalia tsiviilkaitseamet. Ameti teatel päästetööd kestavad ning hukkunute arv võib tõusta.

Itaalia seismoloogiakeskus andis tõugete magnituudiks 6,0. USA geoloogiateenistus hindas magnituudiks 6,2 ning täpsustas, et maavärina epitsenter oli Roomast 170 kilomeetri kaugusel kirdes Norcias 10 kilomeetri sügavusel.

Maavärin toimus kell 3.36 (Eesti aeg kell 4.36). Tund hiljem toimus ka järeltõuge magnituudiga 5,4. Kokku on järeltõukeid aset leidnud kümneid.

Senistel andmetel said enim kannatada Amatrice, Accumoli ja Pascala del Tronto küla. Tsiviilkaitseameti teatel hävis viimane sisuliselt täielikult.

Accumoli meeri Stefano Petrucci sõnul hukkus külas vähemalt kuus inimest, kaasa arvatud üks neljaliikmeline perekond.

Lazio maakonnas asuva Amatrice meeri Sergio Pirozzi sõnul "kadus pool küla" ning inimesed on rusude all lõksus.

Uudisteagentuuri ANSA andmeil tõmmati Amatrices ühe hoone rusudest välja kahe inimese surnukeha. Preester Fabio Gammarota ütles ANSA-le, et teises varingus hukkus kolm inimest.

Itaalias toimub maavärinaid sagedasti. Aquila regioonis toimus 2009. aastal maavärin magnituudiga 6,3, milles hukkus üle 300 inimese. Nelja aasta eest toimus Emilia Romagna maakonnas veel üks maavärin ja päevi hiljem ka mitu järeltõuget, milles hukkus 23 inimest ja peavarjuta jäi 14 000.

 

57