Tallinnas avati Kiirabi renoveeritud peahoone.

Tallinnas avati kiirabi renoveeritud peahoone

19
(Uuendatud 17:29 18.02.2016)
Täna toimus Tallinna Kiirabi renoveeritud peahoone ja uue koolituskeskuse ametlik avamine.

TALLINN, 18. veebruar — Sputnik. Retke teel asuvale kiirabi peahoonele ehitati peale kolmas korrus, kus hakkab asuma koolituskeskus üldpinnaga 816 ruutmeetrit. Ühtlasi renoveeriti olemasoleva hoone töö ja olmeruumid kokku 1120 ruutmeetri ulatuses.

"Renoveerimise tulemusel on kolmes vahetuses töötaval, rohkem kui 400 töötajal nüüd korrektsed riietumis- ja tööruumid, hoonesse sai ventilatsioon ning tõsteti turvalisuse taset. Rajati tänapäevased koolitusruumid, kus kõik ligi paar tuhat õppurit saavad igal aastal kaasaegset erialakoolitust," ütles pidulikul avamistseremoonial Tallinna Kiirabi peaarst Raul Adlas.

Kokku kulus kiirabi peahoone uuendamisele 1 960 000 eurot, millest miljoni euroga toetas seda väga vajalikku ehitust Tallinna linn.

Tallinna abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on Tallinna Kiirabi alati panustanud teenuste kvaliteedi tõstmisele ja arstiabi kiirele kättesaadavusele, olnud pidevas arengus ning vaatamata mitu aastat kestnud kesistele töötingimustele teinud läbi eduka reformi.

„Vanast amortiseerunud majast, mis on väga kaua remonti oodanud, on saanud kaasaegne uute ruumidega keskus. See võimaldab laiendada koolitusvõimalusi ning nüüd on personalile loodud vajalikud tingimused nii töötamiseks kui ka enesearendamiseks," ütles abilinnapea avamistseremoonial.

Tallinna Kiirabi on Tallinna linna hallatav asutus, mis töötab riigi Terviseametiga sõlmitud halduslepingu alusel. Seal on ametis 401 arsti, õde ja kiirabitehnikut. Kiirabi peahoone töötab ka Tallinna Mustamäe ja Nõmme piirkonda katva tugikeskusena — ööpäevaringselt on seal valves viis kiirabibrigaadi. Igal hommikul valve lõppedes aga saabuvad sinna kindla korra alusel personali vahetama ja varusid täiendama kiirabibrigaadid kõikidest teistest tugikeskustest, et siis uue vahetusega taas üle piirkonna laiali sõita.

Iga päev on ööpäevaringselt valmis inimesi aitama 23 kiirabibrigaadi, mis teeindavad patsiente Tallinnas, Maardus, Viimsis ning osaliselt Rae ja Harku vallas. Igal aastal vajab Tallinna kiirabi teenust üle 85 000 inimese.

Lisaks pakub Tallinna kiirabi Eestis ning välismaal meditsiinilise transpordi teenust, julgestab meditsiiniliselt erinevaid üritusi ja annab kiirabikoolitust oma personalile, partneritele ja elanikkonnale.

 

19