September on liikumise kuu.

Pühapäeval jäta auto koju

21
Keskkonnasõbraliku liikumise kuu tippsündmuseks on autovaba päev, mis sellel aastal toimub pühapäeval, 18. septembril, Euroopa liikuvusnädala raames, algusega kell 10 Lasnamäel Pae tänaval.

TALLINN, 15. september — Sputnik. Abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul on linnas palju võimalusi liikuda ilma autota.

„Me soovime juhtida linlaste tähelepanu võimaluste rohkusele liikuda linnas keskkonnasõbralikult, kas jalgsi, jalgratta või ühistranspordiga. Aktiivne liikumine on kasulik tervisele, pikendab eluiga ja loob palju positiivseid emotsioone," sõnas abilinnapea.

Autovabal päeval suletakse Pae tänava Peterburi mnt ja Majaka põigu vaheline lõik autoliiklusele ning tänav hõivatakse jalakäijate poolt. Pae tänaval antakse kell 12.00 start iga-aastasele populaarsele orienteerumisvõistlusele ühistranspordiga ning samuti toimub tänaval palju erinevaid tegevusi. Autovabal päeval saab osa võtta jalgsi ajaloomatkast, mis viib huvilised Sikupilli asumisse ning jalgrattaretkest, mis toimub samuti Lasnamäe linnaosas, teatas Raepress.

Päeva jooksul toimub Pae tänaval, staadionil ning lastealal palju erinevaid tegevusi. Staadionil saavad lapsed osaleda FC Levadia poiste ja tüdrukute näidistreeningutel, lastealal on võimalik tasuta sõita ponidega, hüpata batuudil ning vaadata Paepealse raamatukogu nukuetendust „Loomad tutvustavad raamatukogu". Pae tänaval on huvilistel võimalik tutvuda turul pakutavate toodetega ning nautida erinevate tantsugruppide ja esinejate etteasteid. Autovaba päeva lõpus toimub Jaak Joala laulude kontsert Artjom Savitski ja Norman Salumäe esitluses koos Tomi Rahula bändiga.

Rohkem infot keskkonnasõbraliku liikumise kuu kohta saab veebilehelt. Keskkonnasõbraliku liikumise kuud korraldatakse Tallinnas viiendat korda ja seda koordineerib Tallinna Keskkonnaamet.

 

21
Tagid:
auto, autovabapäev, Arvo Sarapuu, Tallinn