Illustratiivne foto.

Ligi pooled Eesti inimestest toetavad kooseluseaduse tühistamist

31
Eesti Inimõiguste Keskuse juhataja kohusetäitja Egert Rünne hinnagul näitab kooseluseaduse vastaste suur hulk, et selle seaduse vastu olevatel arvamusliidritel on õnnestunud ühiskonnas korralik peataolek tekitada.

TALLINN, 20. märts — Sputnik. Käesoleva aasta algusest jõustunud kooseluseaduse tühistamist pooldab 48 protsenti Eesti inimestest. Kooseluseaduse rakendusaktide vastuvõtmist toetab samal ajal 34 protenti ja 18 protsenti ei oska antud küsimuses seisukohta võtta, selgub uuringufirma TNS Emor BNS-i tellimusel läbi viidud küsitlusest.

Kõige suurem ehk 62 protsenti on kooseluseaduse tühistamise toetajate osakaal mitte-eestlaste seas, eestlaste puhul jagunevad arvamused selles küsimuse enam-vähem pooleks.

Kooseluseaduse rakendusaktide vastuvõtmist toetavad enam nooremad ehk alla 35-aastased (46 protsenti), kõrgema sissetuleku (45 protsenti) ja haridusega (46 protsenti) inimesed.

"Peaaegu pooled küsitletuist arvavad, et seaduse tühistamine lahendaks praeguse olukorra. Tegelikult kaasneks sellega ainult segaduse jätkumine ning arutelu algaks otsast peale," ütles Rünne BNS-ile.

"LGBT inimeste õigusi ei saa ega tohi enam kappi tagasi panna. Paljud inimesed on juba kooselulepingud sõlminud ning rakendusaktide vastuvõtmisel suureneks registreeritud kooselupaaride hulk kindlasti oluliselt. Kellelegi pole sellest veel midagi halba sündinud ja seaduse vastaste hirmud on jäänud realiseerumata," rõhutas Rünne.

Ta märkis, et kooseluseadus on vastu võetud ja kehtib ning selle tühistamine oleks põhiseadusega vastuolus. "Riigikogul oleks viimane aeg see pikale veninud seadusloome lõpule viia ning jõustada ka rakendusaktid. Kolmandik inimesi mõistavad ja toetavad seda," lisas Rünne.

 

31