Salasigaretid

Soome võimud kahtlustavad eestlasest kaptenit sigarettide ja alkoholi salakaubaveos

77
(Uuendatud 17:43 29.08.2019)
Soome toll kahtlustab Eesti kodanikku suures koguses sigarettide ja kange alkoholi salakaubaveos meritsi. 

TALLINN, 30. aug — Sputnik. Soome toll pidas kinni Soome kaubalaeva, mille pardalt avastati salakaubana üle 1 miljoni sigareti ja üle 1200 liitri kanget alkoholi. Eesti kodanikust laevakaptenit kahtlustatakse deklareerimata kauba veo korraldamises. 

Uurimise materjalid on edastatud prokuratuurile süüdistuse esitamiseks. Rõhutatakse, et salakaup imporditi meritsi Saksamaalt ja oli mõeldud edasimüügiks Soomes. Esialgsete hinnangute kohaselt on salakaubalt tasumata maksude ja lõivude kogusumma umbes 230 000 eurot.

Uuritakse ka teisi Eesti kodaniku poolt tollimaksu tasumata smugeldatud sigarettide ja alkoholi veo juhtumeid. Kahtluse aastatel 2013-2014 samal marsruudil tehtud merereise.

Sputnik Eestile teadaolevalt satuvad ja Eesti lipu all sõitvate, Eesti kaptenite ja meeskonnaliikmetega laevad pidevalt Euroopa Liidu ja liikmesriikide õiguskaitseorganite huviorbiiti kahtlustatuna piiratud käitluse või keelatud ainete salakaubaveos või sisseveos.

Suurim sedalaadi skandaal salakaubana sisse toodud sigarettide ja alkoholi avastamisega Eesti miinilaeva Sakala pardal toimus 2016. aasta novembris. 

Seoses selle vahejuhtumiga astus Eesti mereväe tollane ülem mereväekapten Sten Sepper tagasi ja võttis sellega täielikult vastutuse juhtunu eest.

Lugege lisaks:

77
Tagid:
merevägi, salakaup, toll, Soome, Eesti
Samal teemal
Salakaubana saabuvad relvad Venemaale läbi Baltimaade ja Ukraina
Uurimine selgitab Sakalalt leitud salakauba omanikku
Miinijahtija Sakala komandör lahkub oma ametikohalt
Salasigarettide müügi taga võib olla kuritegelik ahel