Tele2 hoiatab

Tele2 hoiatab: levib uus petuskeem, mis lubab kalleid kingitusi

42
(Uuendatud 17:12 25.10.2018)
Levimas on petuskeem, kus Tele2 logoga küsitlus lubab välja loosida iPade või kalleid telefone.

TALLINN, 25. oktoober — Sputnik. Taolisi loose Tele2 ei korralda ning antud juhul on petturite eesmärk koguda eelkõige inimeste krediitkaardi andmeid ning pääseda ligi arvutile, teatab ettevõte.

"Skeem ise näeb ette, et Tele2 logoga varustatud lehel küsitakse kliendi käest esmalt erinevaid küsimusi, kui neile vastatud, palutakse sisestada krediitkaardi andmed, et auhind kätte toimetada," selgitas pettuse olemust Tele2 klienditeenindusdirektor Sirli Seliov. "Kui aga inimene oma andmeid ei sisesta ning soovib tutvuda tingimustega, klikates tingimuste lingile, suunatakse ta saidile, mis sisaldab viirust."

Tegeleme aktiivselt teadaolevate pettust sisaldavate lehtede blokeerimisega Tele2 võrgus.

Soome mees langes üle 30 miljoni eurose bitcoini pettuse ohvriks>>

Antud pettuskeemi puhul on huvitav tähelepanek ka see, et inimesel paluti postikulu ise tasuda ning ülekanne tuli teostada Ukraina grivnas.

"Võõra valuuta kasutamine on ebatavaline ja tähendab enamikel juhtudel, et tegu pole õige asjaga," ütles Seliov.

Seliov palun kõigil olla väga tähelepanelik ning taoliste mängude puhul alati enne isikuandmete edastamist ja tasuliste teenuste tarbimist tutvuda tingimustega ning veenduda, et teenusepakkuja on päriselt olemas ja tegemist on ametliku pakkumisega. Tele2 kuvab kõiki oma käimasolevaid pakkumisi alati kodulehel, seega kahtluse korral tasub kindlasti esmalt sealt kontrollida.

Samoa petukõnede ohvriks on langenud 2400 eestimaalast>>

Libaküsitlused, —loosid ja —tarbijamängud on kõige kiiremini arenevad veebipõhised petuskeemid, kus kasutatakse tuntud ettevõtete nimesid. Need esinevad sageli loosimiste, küsitluste või tarbijamängude kujul. Tavaliselt kogutakse mängudega isikuandmeid, et neid kuritarvitada.

Teisel juhul tuleb osalemiseks saata tasulisi sõnumeid ja seda innustatakse tegema palju, sest lubatud auhinnad on hinnalised. Ettevaatlikuks peaksid tegema ebamõistlikud lubadused, näiteks kõik küsitluses osalejad saavad iPhone´i.

42
Tagid:
iPad, telefon, petuskeem, Tele2