Pärnumaal tapeti tulirelvast 55-aastane mees, illustreeriv foto

Pärnumaal tapeti tulirelvast 55-aastane mees

119
(Uuendatud 15:27 03.07.2018)
Esmaspäeva hilisõhtul sai politsei teate, et Pärnumaal Ahaste külas tapeti tulirelvast 55-aastane mees, politsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni mehe 45-aastase venna.

TALLINN, 3. juuli — Sputnik. "Praeguseks kogutud andmed viitavad, et kuritegu sai alguse tülist vendade vahel ning püstolist tulistati õuest tuppa," rääkis Pärnu politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Üllar Kütt, vahendab Pealinn

Muutuvad relvaloa taotlemise tingimused >>

Eile kella 22 ajal teatati politseile, et Ahaste külas on läbi puidust välisukse mitmel korral tulistatud 55-aastast meest, kes hukkus sündmuskohal. Politsei pidas kohapeal kuriteos kahtlustatavana kinni hukkunud mehe 45-aastase venna, tetas PPA.

"Praeguseks kogutud andmed viitavad, et kuritegu sai alguse tülist vendade vahel ning püstolist tulistati õuest tuppa. Teame ka, et kahtlustataval oli kehtiv relvaluba," rääkis Pärnu politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Üllar Kütt.

"Mis täpsemalt kuriteoni viis, selgitame välja alustatud menetluse käigus," lisas ta. Kuriteos kahtlustatav on hetkel kinnipeetud ning prokuratuur taotleb homme kohtult tema vahistamist.

Kohtus süüdimõistmisel võib tapmise eest karistada kuue- kui viieteistaastase vangistusega.

Muutusid relvaloa taotlemise tingimused

Alates 1. juulist jõustuvad mitmed relvaseaduse muudatused, mis puudutavad relvaloa taotlemist ja eksami sooritamise korda, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Valitsus kiitis heaks relvaseaduse muutmise eelnõu >>

Alates juulikuust on relvaeksami teooriaküsimused vaid eesti keeles. Kui taotleja eesti keelt ei valda, siis võib eksami teha tõlgi abil muus keeles. PPA tõlketeenust ei paku ja kõik tõlkimisega seotud kulud kannab eksami sooritaja.

Relvaeksami teooriaküsimused põhinevad sel hetkel kehtival seadusel ehk eksamiks valmistumisel soovitab PPA tutvuda 1. juulil jõustuva relvaseaduse redaktsiooniga, mille leiab Riigi Teatajast.

Relvaseaduse muudatused puudutavad eelkõige erinevate lubade menetlust ja laskekõlbmatute relvade regulatsiooni. Relvaseadusesse lisatakse nõudeid, mis kindlustavad selle, et relva omanikeks on õiguskuulekad ja usaldusväärsed inimesed, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti mullu suvel.

Riigikaitsekomisjonis tekitasid relvaseaduse muudatused elavat arutelu >>

EL tugevdab kontrolli tulirelvade omandamise üle. Muudatused jõustuvad 14. septembril 2018 ja puudutavad teatud tüüpi poolautomaatsete- ja ümberehitatud tulirelvade keelamist, osasid relvaomanikke mõjutab muudatus juba täna, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

119
Tagid:
kahtlustatav, relvaluba, vend, krimi, kuritegu, tulirelv, tulistamine, politsei, Ahaste, Pärnumaa, Eesti