Kohus mõistis Sõle spordikeskuse eksjuhi tingimisi vangi, illustreeriv foto

Tallinna Sõle spordikeskuse eksjuht mõisteti tingimisi vangi

26
(Uuendatud 14:19 14.06.2018)
Harju maakohus kinnitas neljapäeval karistusleppe, millega Tallinna Sõle spordikeskuse endine juht Toomas Ristlaan sai altkäemaksu võtmise eest tingimisi vangistuse.

TALLINN, 14. juuni — Sputnik. Kohus karistas Ristlaant tingimisi kaheaastase vangistusega ja määras talle kaheaastase katseaja. Kohus arvestas mõistetud karistusest maha tema eelvangistuses viibitud kaks päeva, ütles kohtu pressiesindaja Viivika Siplane ERR-ile.

Politsei pidas kinni Tallinna Sõle spordikeskuse juhi >>

Kriminaalmenetluse käigus kogutud tõendid kinnitavad, et Toomas Ristlaan nõudis kahelt spordikeskuse kliendilt altkäemaksu kokku seitsmel korral ning sai seeläbi kuritegelikul teel tulu kogusummas 6000 eurot.

Tallinna Sõle spordikeskus avab uksed
© Sputnik / Вадим Анцупов

Lisaks esitati talle süüdistus selles, et ta on ühe kliendi poolt jalgpallihalli kasutamise eest makstud renditasu – kokku pisut alla 300 euro – jätnud spordikeskuse kassasse kandmata ning kasutanud isiklikuks otstarbeks.

Politsei pidas kinni Tallinna Sõle spordikeskuse juhi, vahendasd uudisteportaal Sputnik Eesti mai keskel.

"Teeme keskkriminaalpolitseiga igakülgset koostööd," ütles spordivaldkonda kureeriv Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev. "Meie kohus on tagada, et linna vara haldamine oleks heaperemehelik, keskus heades kätes ja igasugused kuritarvitused välistatud."

Korruptsioonivastase teo tiitli pälvis Keskkriminaalpolitsei >>

Multifunktsionaalne Sõle spordikeskus (Sõle 40a) avati möödunud aasta oktoobris. Spordikeskus on mõeldud nii tipp- kui ka rahvasportlastele: keskuses on nii pallimängude saal, vehklemissaal, ujula, võitluskunstide saal kui ka jõusaal, teatas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Enno Tamm lahkub Tallinna Linnatranspordi juhi kohalt
© Sputnik / Вадим Анцупов

Spordikeskuse juures asuv jalgpalli pneumohall vajus aasta alguses teist korda kokku. "Pneumohall purunes tõenäoliselt tehnilise rikke tõttu," kommenteeris Belobrovtsev.

21. jaanuaril Sõle Spordikeskuse fuajees tekkis veeavarii, mille likvideeriti operatiivselt ning spordikeskus jätkas oma tööd tavapärases rütmis, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Veeavarii Tallinna Sõle spordikeskuses on likvideeritud >>

Abilinnapea sõnul oli spordikeskuse fuajee veeavarii põhjuseks teisel korrusel veetorude ühenduskohas üks korralikult kinnitamata veetoru. "Töötajate kiire reageerimine hoidis ära veel hullema olukorra ning remondimehed likvideerisid kiiresti avarii põhjuse," märkis Belobrovtsev.

26
Tagid:
tingimisi vangistus, karistus, altkäemaks, korruptsioon, Sõle spordikeskus, kohus, Toomas Ristlaan, Eesti, Tallinn
Teema:
Tallinna uudised (327)