Swedbank. Illustreeriv foto

Hoiatus: sulid saadavad Swedbanki nimel kirju

24
(Uuendatud 13:28 25.01.2018)
Riigi Infosüsteemi Amet (CERT-EE) hoiatab Swedbanki nimel saadetavate õngitsuskirjade eest

TALLINN, 25. jaanuar — Sputnik. Riigi Infosüsteemi Ametile on laekunud mitu teadet neljapäeva, 25. jaanuari hommikul levima hakanud õngitsuskirjadest, millega kurjategijad üritavad kätte saada erinevaid paroole ja isiklikke andmeid.

E-kirjad on saadetud Swedbanki nimelt pealkirjaga "Vajalik lisateave". Kirjas teatatakse, et pank ei suutnud kasutaja teavet kinnitada ning saadetakse link vormile, kuhu palutakse sisestada täiendav info.

Письмо, рассылаемое мошенниками
© Фото : фейсбук Riigi Infosüsteemi Amet
Sulid saadavad Swedbanki nimel kirju.

Tänaseks on uuendatud 400 000 ID-kaarti>>

Lingilt kuvatakse kasutajale Swedbanki nimeline õngitsusleht, kus küsitakse kasutaja isikuandmeid ning krediitkaardiinfot. Ainsa tuvastamisvõimalusena töötab sellel lehel paroolikaardiga tuvastamine.

Kui olete saanud ülalkirjeldatud õngitsuskirja ja/või sisestanud andmed õngitsuslehele, soovitab amet:

Teavitage oma asutuse töötajaid liikvelolevatest õngitsuskirjadest ning rõhutage, et sellele lehele ei tohi isikuandmeid ja krediitkaardiinfot sisestada.

Kui olete kogemata oma isikuandmed ja krediitkaardiinfo õngitsuslehele sisestanud, pöörduge kohe oma panga poole ning esitage kindlasti toimunu kohta avaldus ka Politsei- ja Piirivalveameti küberkuritegevuse büroole, kellega saab kontakti aadressil cybercrime@politsei.ee.

Teavitage oma IT-osakonda, kes saab kirja koos päistega edastada intsidentide käsitlemise osakonnale CERT-EE aadressile cert@cert.ee, et saaksime analüüsida kirja päritolu.

24
Tagid:
RIA, Swedbank, Kirde-Eesti, Eesti