Brasiilia politsei. Foto on illustratiivne

Kreeka suursaadik Brasiilias võis langeda kiremõrva ohvriks

16
Brasiilia politsei kahtlustab, et Kreeka suursaadik Kyriakos Amiridis võis langeda kiremõrva ohvriks, teatas reedel uurimisele lähedalseisev allikas.

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. Politsei kuulab parajasti üle saadiku abikaasat ja politseiametnikku, keda arvatakse olevat naise armuke. Viimastel andmetel on politseinik juba üles tunnistanud, et pussitas Amiridise surnuks. Vahi alla on võetud ka kahtlustatava politseiniku nõbu, keda peetaske veretöös nähtavasti samuti osaliseks.

Amiridis läks kaduma, kui külastas koos perega Rio de Janeirot, kus ta töötas konsulina aastatel 2001-2004. Sel aastal nimetati ta Kreeka Brasiilia suursaadikuks.

Saadiku naine Francoise Amiridis teatas mehe kadumisest ametlikult kolmapäeval. Esialgse teabe kohaselt nähti Amiridist viimati 26. detsembri õhtul.

Rio osariigi politsei algatas suursaadiku kadumise osas juurdluse.

Uurimist viivad läbi Rio politsei Baixada Fluminense linnajao mõrvaosakonna töötajad, kes tegelevad inimeste kadumise juhtumitega. Politseikomissar Evaristo Pontese sõnul ei kahtlusta uurijad praegu inimröövi.

"Kui see oleks nõnda, oleks pantvangistajad juba ühendust võtnud," lausus Pontese.

59-aastane Amiridis oli Rios puhkust veetmas 21. detsembrist saadik. Ta pidi lendama tagasi pealinna Brasiliasse 9. jaanuaril.

Brasiilia meedia andmeil oli saadiku naine teatanud tema kadumisest, kui too lahkus Rio lähedal Nova Iguacu linnas asunud korterist ega tulnud tagasi.

Amiridis nimetati suursaadikuks Brasiilias sel aastal. 2001.-2004. aastani oli ta Kreeka peakonsul Rios. Varem oli ta teeninud aastail 2012-2016 Kreeka suursaadikuna Liibüas.

16
Tagid:
mõrv, suursaadik, Rio de Janeiro, Brasiilia