Florida homoklubi tulistamises hukkus umbes 20 inimest.

Sunniitlik äärmusrühmitus võttis vastutuse geiklubis aset leidnud tulistamise eest

25
(Uuendatud 05:02 13.06.2016)
Tegemist on ohvriterohkeima massitulistamisega USA ajaloos.

TALLINN, 12. juuni — Sputnik. USA-s Florida osariigis Orlando kesklinnas avas relvastatud isik pühapäeva varahommikul tule homoklubis ja võttis pantvange, lisaks tulistajale hukkus 50 ning haiglasse viidi 53 inimest.

Tegemist on ohvriterohkeima massitulistamisega USA ajaloos. Eelmine ohvriterohkeim massitulistamine leidis aset 2007. aastal Virginia Polütehnikumis, kui tudeng tappis enne iseenda mahalaskmist 32 inimest,teatas BNS.

"Oleme hoone läbi töötanud ning suure kurbusega pean teatama, et lisaks tulistajale ei hukkunud mitte 20, vaid 50 inimest," lausus Orlando meer Buddy Dyer. Varasemal teatel oli hukkunuid "umbes" 20.

"Haiglasse on viidud veel 53 inimest," lisas Dyer.

Ründaja oli relvastatud automaadi, käsitulirelva ning ühe seadmega, lausus Orlando politseiülem John Mina. Võimud tegid ööklubis "kontrollitud plahvatuse" ründaja tähelepanu kõrvalejuhtimiseks, lisas ta.

Mina sõnul puhkes tulevahetus ründaja ja klubis töötanud politseiniku vahel. Seejärel liikus ründaja klubisse ja võttis kohaliku aja järgi umbes kell 2.00 pantvange.

Kolm tundi hiljem otsustas politsei eriüksus SWAT pantvangiolukorra lõpetada ja tungida inimeste päästmiseks hoonesse. Ründaja hukkus eriüksuslastega puhkenud tulevahetuses.

Võimude teatel oli ründajaks 1986. aastal sündinud USA kodanik Omar Mateen, kelle vanemad olid afganistanlased ja kes elas Floridas Port St Lucie's.

USA telekanalile CBS News teadaolevalt pole Mateeni varasemalt kuritegudes süüdi mõistetud ning võimud uurivad väidet, et tal oli sidemeid islamiäärmuslastega.

Florida korrakaitseosakonna juhtiva eriagendi Danny Banksi sõnul peetakse juhtunut terroriaktiks. Võimud üritavad välja selgitada, kas tegemist oli sise- või välisterrorismiga ning kas tulistaja tegutses üksi, lisas ta.

Sunniitlik äärmusrühmitus Islamiriik (IS) võttis pühapäeval vastutuse geiklubis aset leidnud tulistamise eest, teatas uudisteagentuur Reuters.

Rünnaku korraldamisest teatas IS-i juhitav veebikülg.

Ametnikud ei ole teadet kinnitanud.

Anonüümseks jääda soovinud ametnikud teatasid varem, et ründaja helistas enne veresauna alustamist hädanumbrile ning kuulutas truudust IS-ile.

 

 

25