Naised Euroopa Parlamendi valimistel

127
(Uuendatud 13:44 22.05.2019)
Esimest korda Eesti ajaloos esitas üks suur erakond valimisnimekirja, mida juhtis naine ja kus naised on enamuses.
Naised Euroopa Parlamendi valimistel
© Sputnik / Deniss Grabussov

Kõige naiselikum pale Eesti juhtivatest erakondadest Euroopa Parlamendi valimistel on Sotsiaaldemokraatlikul erakonnal. Selle erakonna kandidaatide nimekirjas on rohkem naisi kui mehi. 

Võrreldes selliste riikidega nagu Itaalia, Prantsusmaa ja Sloveenia, kus pooled valitavatest on naised, ei paista Eesti piisavalt soodsas valguses.

Kokku osaleb Eestist Euroopa Parlamendi valimistel 66 kandidaati. Neist 21 on naised, seda on ainult 32% kandidaatide koguarvust.

Soolise võrdõiguslikkuse olukord ei ole halb Reformierakonnas ja "Eesti 200"l. Seal on üheksast kandidaadist neli naised. Keskerakonnas on (liikmelisust arvestades) jäme ots meeste käes.

Naiste esindajad Euroopa Parlamendis ei ole sealse olukorraga rahul. 8. märtsil kattis rühm ametnikke, nagu märkis Euroopa väljaanded, kinni erinevatel aastatel Euroopa Parlamenti juhtinud meeste portreed. Nad moodustasid lõviosa.

Kuigi uuringud on näidanud, on üldpilt Euroopas paranemas. Sealhulgas ka sellepärast, et mitmed riigid on kehtestanud naissoost kandidaatide osalemiseks kvoodid ja karistused nende rikkumise eest.

127
Tagid:
poliitika, infograafika, sooline, mehed, naised, Euroopa Parlament
Samal teemal
Naised meesteta pole midagi, mehed naisteta pole sedagi
On ameteid, kus naised teenivad rohkem kui mehed
Eesti naised arutavad Peterburis soolise võrdõiguslikkuse probleeme