Hongkongi politsei streigi ajal

Üldstreik Hongkongis: kümned tuhanded inimesed jätsid tööle ja kooli minemata

37
(Uuendatud 16:26 03.09.2019)
Kümned tuhanded inimest korraldasid esmaspäeval Hongkongis üldstreigi, jättes tööle ja kooli minemata ning kogunedes Admiraliteedi linnaosa Tamari parki, nõudes võimudelt meeleavaldajate viie nõudmise täitmist, sealhulgas põgenike väljaandmist puudutavate seaduseelnõu tagasilükkamist.

TALLINN, 3. september — Sputnik. Kohaliku meedia teadaannete kohaselt oli streigist osavõtjate hulgas nii lapsi, kellest mõned kandsid koolivormi, kui ka igas eas täiskasvanuid, kes lihtsalt istusid valitsushoonete esisel muruplatsil, vahendas RIA Novosti

Erinevalt nädalavahetusel toimunud omavolilistest meeleavaldustest sai esmaspäevane meeleavaldus politsei poolt korraldusloa ja sellel osalejad tohtisid seaduslikult kuni südaööni koosolekuid pidada.

Nn väljasaatmisseaduse menetlemisest ajendatud massimeeleavaldused toimuvad Hongkongis juuni algusest peale. Hongkongi valitsus tegi ettepaneku kuritegudes kahtlustatavate tagaotsitavate kohta kehtiva seaduse muutmiseks.

Vaade merelt Hongkongile.
© Sputnik / Александр Вильф

Väljapakutud mehhanism võimaldaks kahtlusaluseid halduspiirkonna ülema käsul välja anda jurisdiktsioonidele, kellega Hongkongil vastavat lepingut ei ole, sealhulgas Mandri-Hiinale. Seaduseelnõu vastased aga leiavad, et see õõnestab põhimõttel "üks riik, kaks süsteemi" toimiva Hongkongi kohtusüsteemi sõltumatust ja võimaldab keskvalitsusel võimudele ebameeldivate isikutega arveid klaarida.

Pärast ulatuslikke protestimeeleavaldusi tegid Hongkongi võimud järeleandmise, teatades muudatusettepanekute menetlemise peatamisest määramata ajaks. Kuid seaduseelnõu vastased pole sellega rahule jäänud ja nõuavad seaduseelnõu täielikku tagasilükkamist, esitades võimudele ultimaatumi, mida pole rahuldatud. Meeleavaldused, millega aina sagedamini kaasneb vägivald ja kokkupõrked politseiga, on üha jätkunud.

Lugege lisaks: 

37
Tagid:
põgenik, seaduseelnõu, protest, meeleavaldus, streik, Hongkong
Teema:
Hongkong (8)
Samal teemal
Meeleavaldus ÜRO rändeleppe vastu
Prantsuse "kollaste vestide" protestid
Jälle tänavarahutused: Prantsusmaa linnades toimus "kollaste vestide" meeleavaldus