Meediaagentuuri Rossija Segodnja ja RT peatoimetaja Margarita Simonjan

Advokaat: Vabadusraadio reporteri rünnakud Simonjani vastu kujutavad endast ohtu

75
(Uuendatud 16:38 29.04.2019)
Raadiojaama Vabadus ajakirjaniku Ramazan Alpauti üleskutset Kaukaasia aktivistidele mõjutada meediaagentuuri Rossija Segodnja ja RT peatoimetajat Margarita Simonjani võib pidada ohlikuks ähvarduseks, leiab Venemaa tuntud advokaat Shota Gorgadze.

TALLINN, 29. aprill — Sputnik. Simonjan oli eelnevalt avaldanud Telegrami-postituse, mis kiitis heaks Venemaa kodakondsuse võimaldamise Donbassi elanikele. Ta kutsus üles edaspidigi samas võtmes tegutsema, avaldades kartust, et vastasel juhul võib Venemaa 2040. aastaks moslemiriigiks muutuda. Ajakirjanik rõhutas, et tal ei ole midagi islami vastu, kuid tahaks alles hoida ilmalikku riiki koos konfessioonide ja rahvuste paljususega.

Putin allkirjastas Donbassi elanikele Venemaa passide väljastamise seaduse >>

Vastuseks sellele kutsus Alpaut oma Facebooki-lehel Põhja-Kaukaasia aktiviste üles sundima Simonjani oma sõnadest lahti ütlema ja vabandust paluma.

Офис телеканала RT в Москве
© Sputnik / Илья Питалев

"Seda avaldust analüüsides jõudsin ma järeldusele, et neis sõnades peitub ähvardus, kusjuures mitte ainult varjatud ähvardus, vaid üleskutse vägivavaldsetele sammudele Margarita Simonjani suhtes," kommenteeris advokat Shota Gorgadze RIA Novostile.

Tema sõnul ei tohi tõeline ajakirjanik sedalaadi ebaeetilisi lausungeid kolleegide aadressil enesele lubada.

"Igaühel on õigus oma arvamusele, Simonjani sõnades ei olnud midagi, mis võinuks niisugust reaktsiooni põhjustada. Vabadusraadio ise ju deklareeribki, et ta kaitseb sõnavabadust ja arvamiste mitmekesisust. Või tohib avaldada ainult nende arvamust ning ülejäänud peavad enda oma eest ähvarduste ajel vabandust paluma?" lisas advokaat.

Kodanike Kojas arutati Vabadusraadio reporteri avaldust

Venemaa Kodanike Koja meediakomisjoni esimees Aleksandr Malkevitš nimetas raadiojaama Vabadus ajakirjaniku Ramazan Alpauti üleskutset Kaukaasia aktivistidele sundida Margarita Simonjan vabandama

Katastroofi serval: USA-s kutsuti üles Moskvaga suhtlemise maatriksit muutma >>

Telekanali Russia Today ja meediaagentuuri Rossija Segoidnja peatoimetaja Margarita Simonjan oli avaldanud Telegrami-postituse, mis kiitis heaks Donbassi elanikele Venemaa kodakondsuse andmise. Ta kutsus üles edaspidigi kõigile venelastele Venemaa kodakondsust võimaldama, vastasel juhul on tõenäosus selleks, et 2040. aastaks võib Venemaast saada moslemimaa.

Nagu Simonjan märkis, tahaks ta vaatamata sellele, et tal ei ole midagi islami vastu, säilitada Venemaad "ilmaliku riigina, kus õitseb konfessioonide ja rahvuste paljusus, sest valdav õigeusklik vene rahvus võimaldab alles hoida seda habrast status quo'd."

Vastuseks sellele üllitas ajakirjanik Ranazan Alpaut oma Facebooki-lehel arvamusavalduse, kutsudes kaukaaslasi üles sundima Simonjani oma sõnadest lahti ütlema ja vabandust paluma.

"See ei ole ajakirjandus, see on konkreetne tegevus meie siseolukorra destabiliseerimiseks ja me peame sellele väärikalt, karmil kombel reageerima, laskmata end eksitada mõttetust ja viljatust vaidlusest sõna- ja trükivabaduse üle. Vabadus peab kehtima tõeliste ajakirjanike jaoks, aga provokaatoritel ei tohi olla vähimatki võimalust meie riigis tegutsemiseks," kommenteeris Malkevitš.

Ta lisas ka, et seoses antud olukorraga tuleb tingimata luua ja kinnistada seadusandlike meetmete ja õigusaktide tervikkogum, mis meedia ja "meedialähedaste" struktuuride tööd Venemaal reguleeriks.

75
Tagid:
Raadio Vabadus, oht, meedialahingud, poliitika, Rossija Segodnja, RT, Margarita Simonjan
Teema:
Meedialahingud (290)
Samal teemal
Meedialahingud