Purjekas Sedov

Purjeka "Sedov" omanik reageeris Eesti otsusele

159
(Uuendatud 15:57 12.11.2019)
Venemaa kalalaevastiku Balti riiklik akadeemia, kellele purjelaev "Sedov" kuulub, kommenteeris Eesti välisministeeriumi laeva mittelubamise otsust riigi territoriaalvetesse.

TALLINN, 11. aprill — Sputnik. Eesti võimude otsus keelata Venemaa õppelaeval "Sedov" siseneda riigi territoriaalvetesse ei mõjuta kadettide koolituspraktika läbimist laeval, teatas RIA Novostile purjelaeva omaniku - Kalapüügilaevastiku Balti riikliku akadeemia pressiteenistus.

"Sedovi" viibimine Eesti vetes oli kavas selle aasta 13.-14. aprillini, seega mõni päev enne 18. aprillil toimuvat Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi visiiti Moskvasse. Eesti territoriaalvetesse sisenemise keeld sai teatavaks 10. aprillil.

© Sputnik / Владимир Новиков
"Mir" ja "Sedov" Tallinnas: kus toimub vene kadettide praktika

Ebasõbralik samm Venemaa suhtes

Eesti Välisministeerium põhjendas oma otsust alles järgmisel päeval, 11. aprillil. Väidetakse, et "Sedovi" pardal on praktikal ka Krimmis asuva Kertši riikliku meretehnoloogia ülikooli kadetid.

Ministeeriumi pressiteenistuse sõnul ei tunnista Eesti Krimmi kuulumist Venemaa koosseisu, mistõttu Krimmi kadettidega pardal seilava laeva sisenemine on vastuolus mittetunnustamispoliitikaga.

Venemaa suursaatkond Eestis nimetas otsust mitte lubada "Sedovi" Tallinna, omakorda Eesti ametivõimude ebasõbralikuks sammuks.

"Taastusremondi käigus oma esialgse välimuse tagasi saanud purjelaeva "Sedov" saabumist Tallinnasse oodati kannatamatult. Pole raske ette kujutada suurt pettumust, mida kohalikud elanikud keelust kuuldes tunnevad," märkisid diplomaadid.

Sputnik Eesti on juba teatanud, et purjelaev "Sedov" jätkab oma 100. merereisi ja suundub Poola linna Gdyniasse. Purjelaeva kapten Jevgeni Romaškin tänas kõiki Eesti inimesi, kes ootasid purjekat külla. "Tahan öelda, et mõistus võidab ja me kohtume kindlasti," ütles ta intervjuus portaalile Sputnik Eesti.

159
Tagid:
välisministeerium, STV Sedov, Margarita Simonjan
Teema:
Eesti keelas purjelaeva "Sedov" sisenemise territoriaalvetesse (8)
Samal teemal
Eesti keelas purjelaeva "Sedov" sisenemise territoriaalvetesse