Hollandi võimud pidasid kinni arvatava trammitulistaja

Hollandi võimud pidasid kinni arvatava trammitulistaja

62
(Uuendatud 20:28 18.03.2019)
Hollandi võimud pidasid kinni mehe, keda kahtlustatakse esmaspäeval kolme inimese tapmises ja viie haavamises Utrechtis, ütles kõrge politseinik Rob van Bree USA telekanali CNN vahendusel.

TALLINN, 18. märts — Sputnik. Politsei avaldas varem 37-aastase Türgi kodanikust kahtlusaluse Gökmen Tanise portree ja hoiatas, et inimesed väldiksid talle lähenemist. Võimud käivitasid mehe leidmiseks ulatusliku otsinguoperatsiooni, vahendas ERR.

Tulistamine Hollandi trammis: on hukkunuid >>

Hollandis Utrechti linnas leidis esmaspäeval aset vahejuhtum, mille käigus avas kahtlustatav trammis tule ning tappis vähemalt kolm inimest. Võimud käsitlevad intsidenti kui võimalikku terroriakti. Politsei teatel on uurimise all tulistamise "võimalik terroristlik motiiv", vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Reedel toimus kahes Uus-Meremaa mošees tulistamine. Hukkus 50 inimest ja 48 said haavata, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Riigi peaminister Jacinda Arden nimetas toimunud terroriaktiks ja üheks kõige mustemaks päevaks Uus-Meremaa ajaloos.

Vahistatud on 20. eluaastates mees, kellele on esitatud mõrvasüüdistus. Linwoodi laskja nimetas end Brenton Tarrantiks, 28 aastaseks Austraalia kodanikuks.

Enne mošee ründamist avaldas ta 37-leheküljelise manifesti küsimuste ja vastustega, milles ta nimetas oma tegusid terroriaktiks.

Pealtnägija jutustas, kuidas õnnestus tulistaja Christchurchis relvituks teha >>

Terrorirünnak Uus-Meremaal meenutas maailmale Norra natsionalistliku ja protestantliku fundamentalisti Anders Bering Breiviku kuritegu. 22. juulil 2011 korraldas ta Oslo kesklinnas plahvatuse ja ründas noortelaagrit, tappes 77 ja vigastades 151 inimest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

62
Tagid:
hukkunud, tulistamine, tramm, Holland
Samal teemal
Mošeetulistamised Uus-Meremaal: 50 hukkunut
Strasbourgi rünnakus sai surma kaks ja haavata 14 inimest
California baaritulistamises hukkus 12 inimest
Strasbourgi ründaja on politseile varasemast teada