Tulistamine Hollandi trammis: üks hukkunu

Tulistamine Hollandi trammis: on hukkunuid

88
(Uuendatud 14:37 18.03.2019)
Tundmatu relvastatud isik avas esmaspäeval Hollandis Utrechtis trammis tule, surma sai vähemalt kolm ja haavata mitu inimest.

TALLINN, 18. märts — Sputnik. Politsei teatel on tulistaja endiselt tabamata, vahendas ERR. "Utrechtis aadressil Oktoberplein 24 leidis aset tulistamine... Mitu inimest on haavatud. Sündmuspaik on sisse piiratud, algatatud on uurimine," teatas politsei Twitteris. "Tulistamine leidis aset trammis, sündmuskohale on saabunud mitu kiirabikopterit."

Politsei teatel on uurimise all tulistamise "võimalik terroristlik motiiv".

Reedel toimus kahes Uus-Meremaa mošees tulistamine. Hukkus 50 inimest ja 48 said haavata, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Pealtnägija jutustas, kuidas õnnestus tulistaja Christchurchis relvituks teha >>

Riigi peaminister Jacinda Arden nimetas toimunud terroriaktiks ja üheks kõige mustemaks päevaks Uus-Meremaa ajaloos.

Vahistatud on 20. eluaastates mees, kellele on esitatud mõrvasüüdistus. Linwoodi laskja nimetas end Brenton Tarrantiks, 28 aastaseks Austraalia kodanikuks.

Enne mošee ründamist avaldas ta 37-leheküljelise manifesti küsimuste ja vastustega, milles ta nimetas oma tegusid terroriaktiks.

Terrorirünnak Uus-Meremaal meenutas maailmale Norra natsionalistliku ja protestantliku fundamentalisti Anders Bering Breiviku kuritegu. 22. juulil 2011 korraldas ta Oslo kesklinnas plahvatuse ja ründas noortelaagrit, tappes 77 ja vigastades 151 inimest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Prantsusmaa idaosas asuvas Strasbourgis leidis 11. detsembril aset tulistamine jõuluturu lähedal, surma sai kaks ja haavata 14 inimest. Prantsuse meedia info kohaselt on ründaja 29-aastane ja politseile varasemast teada. Meest olevat jälgitud radikaliseerumise ja võimaliku terroriohuga seoses.

88
Tagid:
terrorist, hukkunud, tramm, tulistamine, Holland
Samal teemal
Mošeetulistamised Uus-Meremaal: 50 hukkunut
Strasbourgi ründaja on politseile varasemast teada
Strasbourgi rünnakus sai surma kaks ja haavata 14 inimest