Raekoja platsil vandaalitsenutelt nõutakse kahju hüvitamist

Raekoja platsil vandaalitsenutelt nõutakse kahju hüvitamist

77
(Uuendatud 16:18 23.01.2019)
Kesklinna valitsus taotleb Raekoja platsi jõulukuuse kallal kümme päeva tagasi jõudu kasutanud isikutelt, kelle politsei tabas, tekitatud kahju hüvitamist.

TALLINN, 23. jaanuar — Sputnik. "Inimeste ohtu seadmine ei ole naljaasi, aga just seda tegid vandaalid Raekoja platsi jõulukuusega, kui eemaldasid kuuske fikseerinud kiilud ja kuusk vajus kreeni. Seetõttu võime rahul olla, et nüüdseks on kahetsusväärse teo toime pannud kolm isikut tabatud," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet, edastas Tallinna linnavalitusus.

Tallinna raekoja platsil süttis esimene advendiküünal >>

"Tuleb tunnustada politseid kiire ja professionaalse tegutsemise eest, mis kindlasti aitab kaasa vandalismi vähendamisele. Politsei karistas avaliku korra rikkujaid rahatrahviga, aga meie teeme neile lähiajal ettepaneku hüvitada tekitatud kahju kohtuväliselt. Kui nad keelduvad, oleme valmis pöörduma kohtusse kahju hüvitamiseks," selgitas Svet.

13. jaanuari öösel eemaldasid nüüdseks kindlaks tehtud kolm isikut Raekoja platsi jõulukuuse aluselt puust kiilud, mis hoidsid kuuske kindlas asendis. Kiilud vedelesid hommikul keset Raekoja platsi. Õnneks jäi kuusk püsti ja see kinnitati päeval taas õigesse asendisse; paigaldati ka täiendavad kiilud, et oleks välistatud nende eemaldamine inimjõul.

Kuusk jääb Raekoja platsile veebruari keskpaigani. Eeloleval laupäeval kell 14 avatakse selle ümber kogutud väikestest kuuskedest Päikeselabürint.

Selle aasta jõulukuusk jõudis Tallinna Kibuvitsa tänavalt kenasti Raekoja platsile koos jõuluvanaga. Kristiine linnaosas kasvanud pealinna jõulukuusk toimetati 8. novembril politseisireenide saatel Raekoja platsile ja seati püsti. Linna peamiseks jõulusümboliks valiti ligi kaks tonni kaaluv lopsakas iludus, mis peaaegu viisteist meetrit kõrge.

© Sputnik / Юлия Калинина, Владимир Новиков
Jõulukuuse paigaldamine

Juba 9. novembril hakati teda kaunistama ning algas traditsioonilise jõuluturu ehitamine, mis avati novembri keskel Tallinna elanikele ja külalistele, teatas uudisteportaal Sputnik Eesti. Tallinna jõuluturg 2018 kestis 16. novembrist kuni 7. jaanuarini ja oli tunnustatud Euroopa parimaks.

Enam kui 200 000 reisijat hääletasid kümne päeva jooksul Euroopa uhkeima jõuluturu konkursil ülekaalukalt esikohale Tallinna jõuluturu Reakoja platsil, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tallinna jõuluturg valiti Euroopa parimaks >>

Konkurentide seas olid ka näiteks Budapest, Strasbourg, Viin ning Praha, teatas Tallinna Linnavalitsuse pressiteenistus.

Tallinnale tõid tiitli külaliste peamised kiitused: "Ilus! Koht, mida peab kindlasti külastama! Külalislahke!"

"See tiitel annab võimaluse teha end linnana veelgi paremini nähtavaks ja atraktiivseks. Tiitliga võiks kaasas käia ka rahulik, kohev lumesadu, mis muudaks meie jõuluturu veelgi maagilisemaks," ütles Tallinna linnapea Taavi Aas.

77
Tagid:
Eesti, Tallinn, Raekoja plats, jõulukuusk, vandaalid
Samal teemal
Tallinnas Raekoja platsil süüdati jõulupuu tuled
Kaunitarist jõulukuusk asetati pealinna Raekoja platsil oma aukohale
Kuhu viia jõulukuusk: kogumispunktid Tallinnas